• Share on Google+

شرکت گوگل سه شنبه گذشته لینک دانلود برنامه ای را با نام google talk در سایت خود قرار داد.
گوگل تنها یک روز پس از ارائه نسخه جدید Goolge desktop پرده از محصولی برداشت که مدتها بود کاربران اینترنت انتظار چنین حرکتی را از طرف گوگل می کشیدند.
سرویس جدید گوگل که به Gmail نیز متصل است به کابران این امکان را می دهد تا با فرستادن پیغام های نوشتاری و تماس صوتی بتوانند با دیگر دوستان خود در سراسر جهان به صورت رایگان ارتباط برقرار کنند.
پیغام رسان گوگل که بر پایه jabber open source ساخته شده است این امکان را به کاربران این سرویس می دهد تا بتوانند با دیگر سرویس های پیغام رسانی که با jabber کار میکنند همانند iChat, GAIM, Adium , Trillian نیز ارتباط داشته باشند.

به نظر میرسد که عرصه رقابت بین غول های اینترنتی دارد به طرف سرویس های پیغام رسان فوری و VOIP کشیده میشود و هر کدام سعی دارند تا با ایجاد محصولاتی جذاب و جدید کاربران بیشتری را نصیب خود کنند.
در حال حاظر شرکتهای AOL با ۴۱,۶ میلیون کاربر Yahoo با ۱۹ میلیون کاربر و MSN با ۱۴ میلیون کاربر در صدر این رقابت قراردارند.
Google talk تنها در ویندوز کار می کند و کاربران برای استفاده از این سرویس باید یک حساب در گوگل داشته باشند.

Google talk beta

منبع: Underline IT به نقل از Cnet

——————————–
پ.ن:
امروز از طریقGoogle talk با احسان و مهرداد یه چتی کردم , چنتا اشکال داره , اونم واسه ما ایرانیا که به یاهو عادت کردیم. مهمترینش اینه که شکلک نداره ( البته کد ها رو میشناسه !!) و تنها میتونی با کسانی که در لیستت add هستند صحبت کنی , تو sing in شدن هم گیر میده. رو هم رفته زیاد بد نیست .امید است تا با حضور قدرتمند ایرانیان در این عرصه جدید نیز همانند Yahoo شاهد تحولات شگرفی درGtalk باشیم.
  • پاسخ
    نویسنده
    Mehrdad

    امید است!