• Share on Google+

پارسیکس یک دیسک زنده مبتنی بر لینوکس Knoppix و Debian Sid است که در آن از میزکار GNOME به عنوان میزکار پیش‌گزیده استفاده شده و سعی بر آن بوده تا با حذف بسته‌های نرم‌افزاری اضافی، یک میزکار سبک با امکانات لازم در اختیار کاربران قرار داده شود. پارسیکس همچنین بطور پیش‌گزیده از صفحه کلید فارسی پشتیبانی کرده و با استفاده از کلیدهای Alt+Shift می‌توانید در آن فارسی تایپ نمایید. پارسیکس را می‌توانید بر روی دیسک سخت خود نصب کرده و از آن به عنوان سیستم‌عامل کامپیوتر خود استفاده کنید. پارسیکس همچنین حاوی واژه‌نامه آزاد و بازمتن xFarDic و قلم‌های رایگان و آزاد فارسی از پروژه FPF می‌باشد.
پارسیکس گنو/لینوکس ۰,۶٫۰از آخرین بسته‌های موجود در مخازن دبیان Sid استفاده کرده و شرح مختصری از قابلیت‌های جدید ارائه شده در آن به قرار زیر می‌باشند: ظاهر جدید با استفاده از جلوه۰,۶ ClearLooks ، برنامه نصب جدید مبتنی بر KANOTIX-installer، پنل اجرای پارسیکس، آیکون‌های پارسیکس، بسته مستندات بروز شده، محیط ۲,۱۰,۱ GNOME، مجموعه اداری OpenOffice.org 1,1,4، ویرایشگر گرافیکی GIMP 2.2.8 و بسته‌های بروز شده دیگر مانندFirefox 1.0.4، ALSA 1.0.9b، APT 0.6.38، GAIM 1.3.1، Totem 1.0.4 و واژه‌نامه انگلیسی-فارسی xFarDic نسخه ۰,۶٫۵٫ در این نسخه تاندربرد با Balsa 2.3.3 جایگزین شده و بسته‌های GNUCash و Abiword بدلیل محدودیت‌های فضا حذف شده‌اند.

سایت رسمی Parsix GNU/Linux

تکمیل:

یه چند وقتیه که تب لینوکسی بد جوری من رو هم گرفته و هی سوک و نوک می کنه که تا یه جورایی اونو امتحان کنم و همه این جریان ها و جو لینوکس نصب کردن بر می گرده به این آقا مهرداد !!؟
اینقدر از این Suse تعریف کرد که تا من هم وسوسه شدم برم طرفش , یکم سخته که بعد از یه عمر زندگی با Windows بری رو کامی ( کامپیوتر) لینوکس بریزی .

 • پاسخ
  نویسنده
  کامیار

  منم شدیدا هوس کردم ولی میترسم نتونم به اینترنت و وبلاگ و…. برسم! بی خیالش ….یه بار نصب کردم…پاک کردنش هی هاته!

 • پاسخ
  نویسنده
  حاجیه

  سلام …
  امیدوارم که حالتون خوب باشه …
  مفید بود ..
  موفق باشید

 • پاسخ
  نویسنده
  علیرضا

  منم مدتیه به این وسوسه افتاده ام.خدا به خیر کنه!