• Share on Google+
در مورد مقایسه سیستم های مدیریت میزبانی Helm و CPanel نظرات مختلفی میان کاربران و ارائه دهندگان این سیستم ها وجود دارد . برخی ها معتقد به برتری سیستم مدیریت میزبانی Helm نسبت به Cpanel هستند و برخی هم بر عکس معتقد به برتری سیستم مدیریت میزبانی Cpanel نسبت به Helm هستند و برای این ادعای خود دلایل مختلفی را بیان می کنند

آیا این دو سیستم مدیریت میزبانی تحت تاثیر ویژگی های سیستم عاملهایشان قرار می گیرند؟

Cpanelمختص سرورهای مبتنی بر لینوکس است و Helm مختص سرورهای مبتنی بر Windows2000 و Windows.net . پس ۱۰۰ % تحت تاثیر ویژگی های سیستم عامل خود قرار می گیرند به عنوان مثال لینوکس Open source می باشد و چون CPanel مختص سیستم عامل لینوکس است پس از جنبش Open Source تبعیت می کنید تمام کاربرانی که از این سیستم مدیریت میزبانی استفاده کرده اند حتما این ویژگی را تصدیق خواهند کرد . اگر می خواهید به اطلاعات بیشتری در زمینه تفاوت سرور های مبتنی بر لینوکس با ویندوز دسترسی پیدا کنید اینجا کلیک کنید.

کارکردن با کدام یک آسان است ؟

برای استفاده از هر یک از سیستم میزبانی حتما باید اطلاعاتی در زمینه مدیریت وب سایت داشته باشیم بدیهی است برای کسی که این اطلاعات را ندارد سیستم مدیریت میزبانی وب سایت او هر چه قدر هم که آسان و دارای منوهای رسایی باشد برای او سخت و مشکل خواهد بود . البته این فقط یک طرف داستان می باشد و طرف دیگر آن نمایه های بکار برده برای سرویسها و قسمت های مختلف سیستم مدیریت میزبانی می باشد زیرا این نمایه ها در نگاه اول معرف منوی آن می باشد به عنوان مثال نمایه کلید حتی در نبود توضیح متنی آن کاملا برای کاربر مشخص است و در یک نگاه کاربر را متوجه منوی رمز عبور ( Password ) می سازد. پس آسان یا سخت بودن کار با سیستم مدیریت میزبانی Helm یا CPanel و یا کار با هر سیستم دیگری یک امر نسبی به نظر می آید.
نمایه های موجود در سیستم مدیریت میزبانی Cpanel به خاطر تعدد نسخه های آن با همدیگر متفاوت است گاه این نمایه ۲بعدی و گاه ۳ بعدی است در یک نگاه نمایه های Helm رساتر از Cpanel می باشد و این به دلیل شبیه بودن نمایه های بکار رفته در Helm و Windows می باشد.

کدام یک دارای مزایای بیشتری است ؟

امکانات موجود بر روی سیستم مدیریت میزبانی Helm بصورت رایگان ارائه داده نمی شود حال آنکه امکانات موجود روی سیستم مدیریت میزبانی Cpanel کاملا بصورت رایگان ارائه می شود یکی از قسمتهایی که برتری خاصی را به CPanel می دهد وجود قسمتی به نام Fantastico می باشد این قسمت دارای Script های رایگان زیادی می باشد که برای ایجاد یک وب سایت کاملا حرفه ای حتی توسط کاربران مبتدی نیز بسیار کاربرد دارد در صورتی که این قسمت بر روی Helm موجود نیست و حتی اگر هم موجود باشد بصورت پولی خواهد بود.
در حالت کلی امکانات و ویژگی های CPanel خیلی بیشتر از Helm می باشد.

برای وب سایتهایی که نیاز به Database دارند کدام یک را پیشنهاد می کنید؟

و در کل سرورهای مبتنی بر ویندوز نرم افزارهای بیشتری را در زمینه Database نسبت به Cpanel و سرورهای مبتنی بر لینوکس پشتیبانی می کند.
چنانچه Database شما MySQL و یا PortgeSQL باشد ما Cpanel و میزبانی مبتنی بر لینوکس را پیشنهاد می کنیم.
چنانچه Database شما مبتنی بر Access, SQL Server و یا از زبانها و محصولات مایکروسافت مثل .NET استفاده می کنید ما Helm و به عبارتی میزبانی مبتنی بر ویندوز را پیشنهاد می کنیم.

برای کاربران مبتدی کدام را پیشنهاد می کنید؟

برای کاربران مبتدی CPanel را پیشنهاد می کنیم . البته این پیشنهاد به این منظور نیست که CPanel فقط برای افراد مبتی خوب است نه . Cpanel برای افراد کاملا حرفه ای هم بسیار مناسب است .

راهنمای استفاده از سیستم Cpanel
راهنمای استفاده از سیستم Helm

منبع: Backyou

 • پاسخ
  نویسنده
  blognews

  blognews be in neveshte link dad

 • پاسخ
  نویسنده
  Noxod

  dige dar morede chi benevisam ?

 • پاسخ
  نویسنده
  Navid

  salam doost e aziz , vaghean weblog e khoob va por mohtava ee dari ,
  linket ro dar weblogam gharar dardadam .

  movafagh bashi ….

 • پاسخ
  نویسنده
  cpanel hosting webhosting

  http://webhost11.com

  Can I Help You.. Yes If you want to get on the web. If you want to start learning about creating a web site of your own.. go to http://webhost11.com. to find out more about cpanel hosting webhosting … We can help find a web host for you.

 • پاسخ
  نویسنده
  Anonymous

  Thank you!
  [url=http://pwvnqgsm.com/myxp/gpmz.html]My homepage[/url] | [url=http://kcfcmeie.com/ahlv/uuuj.html]Cool site[/url]

 • پاسخ
  نویسنده
  محسن شایان

  آقا cpanel خوبه ولی helm یک چیز دیگه است.