• Share on Google+

Ubuntuیکی از توزیع‌های لینوکس است که بر اساس دبیان پایه‌گذاری شده‌است اما در چندین مورد با دبیان تفاوت دارد. نام اوبونتو از یکی از مفاهیم آفریقای جنوبی به معنی “انسانیت نسبت به دیگران”(Humanity To Others) گرفته شده ‌است.
لینوکس Ubuntu (اوبونتو)‌ در اکتبر ۲۰۰۴ توسط کمپانی Ganonical در آفریقای جنوبی و همانند اکثر توزیع های لینوکس تحت گواهی GPL عرضه گردید که آخرین نسخه پایدار آن ۵,۱۰ می باشد.

اوبونتو هر شش ماه یک بار نسخهٔ جدیدی را به بازار عرضه می‌کند. علاوه بر این برای هر نسخه از اوبونتو، تا ۱۸ ماه پس از انتشار آن نسخه، پشتیبانی ارائه می‌شود.
این توزیع یک توزیع مبتنی بر Debian بوده و از میزکار GNOME 2.8 که به تازگی ارائه شده، استفاده می‌کند. مجموعه اداری بکار رفته در آن نیز مجموعه OpenOffice.org است. برخلاف اکثر توزیع‌های لینوکس، Ubuntu تنها بر روی یک دیسک ارائه می‌شود که دلیل آن هم روشن است Ubuntu تنها نرم‌افزارهای کاربردی لازم را به همراه خود دارد بدون هیچ چیز اضافی و از میزکار KDE هم که خبری نیست.
البته طرفداران KDE نسخه‌ای از این توزیع را با نام Kubuntu (کوبونتو) ارائه کردند که محیط پیش‌فرض آن KDE است.

این توزیع از سوی کاربران لینوکس در انگلستان به عنوان بهترین توزیع این سیستم عامل در سال ۲۰۰۵ انتخاب شد. پیش از این، لینوکس اوبونتو از سوی مجله معتبر TUX نیز به عنوان بهترین توزیع لینوکس در سال ۲۰۰۵ انتخاب شده بود.

شما همچنین می توانید این توزیع از لینوکس را بصورت کاملاً رایگان , از طریق پست دریافت نمایید !؟
برای سفارش این Cd ها ابتدا باید در این سایت ثبت نام کنید و سپس با ورود به این صفحه و پر کردن فرم درخواست متنظر رسیدن بسته ارسالی از طرف شرکت باشید. Cd ها معمولاً بین ۳۰ تا ۴۵ روز بدست شما خواهد رسید و از این بابت هیچ گونه مبلغی از شما گرفته نخواهد شد مگر اینکه تعداد Cd های سفارشی شما زیاد باشد که در اینصورت باید مبلغی را بابت هزینه گمرک بپردازید.

سفارش رایگان CD
انجمن مربوط به سفارش رایگان CD

Ubuntu در Wikipedia
سایت لینوکس Ubuntu

باتشکر از سایت Technotux

 • پاسخ
  نویسنده
  Mehdi

  من خیلی وقت پیش سفارش دادم و اومد در خونموم -د :D
  30تا سفارش دادم – همشونم هدیه دادم

 • پاسخ
  نویسنده
  هادی

  سلام
  خسته نباشی

  حالا واقعا میده یا سره کاریه

  ولی اون کامنت اولیه نشون میده که میفرستن

  حالا ما هم یدونه فرم پر می کنیم ببینیم چی میشه

  چون از قدیم گفتن مفت باشه کوفت باشه

 • پاسخ
  نویسنده
  مازیار

  سلام
  خسته نباشید
  من چه طور میتونم از وضعیت سفارشم مطلع شوم؟