• Share on Google+
چند وقت پیش بدنبال راهی بودم که بتونم CMS ها رو بصورت لوکال هاست روی ویندوز نصب کنم که در وبلاگ ۱ irani به یک مطلب با عنوان نصب وردپرس بصورت لوکال توسط برنامه xampp برخورد کردم که بسیار در این زمینه بهم کمک کرد ، متاسفانه نمیدونم چرا در حال حاضر لینک این پستشون قابل دسترسی نیست.
البته در مورد نصب وردپرس بر روی ویندوز راهنماهای زیادی تو وب هست که هر کدام از اون یکی کامل تر است اما بنظر من استفاده از Xampp هم ساده تره و زیاد کار کردن باش دردسر نداره و در ضمن فقط به یک برنامه ۱۳ مگابایتی احتیاج داره که در مقایسه با برنامه های دیگه نظیر Eseyphp , Winlamp که این کار رو انجام میدهند حجم بسیار کمتری داره.

بنابراین تصمیم گرفتم که این راهنما رو (البته با اجازه ایشون) با یکم دستکاری بصورت PDF در آوردم و اون رو تو وبلاگ بگذارم تا بقیه هم بتوانند ازش استفاده کنند.

البته با این روش علاوه بر WordPress میتوان سایر CMS های را که بر پایه PHP کار میکند ( مانند joomla , mambo , mitra , xoops و … ) را بصورت لوکال هاست بر روی ویندوز نصب کرد.

دریافت راهنمای نصب wordpress بصورت localhost

نصب وردپرس روی ویندوز ( پرشین فلش )

نصب وردپرس روی ویندوز ( ساده تر از آب )

 • پاسخ
  نویسنده
  علیرضا

  دقیقا من هم با همین
  xampp
  وردپرس را لوکال نصب کردم. خیلی هم خوبه

 • پاسخ
  نویسنده
  شرتو

  من وورد پرس رو با ایزی پی اچ پی از روی راهنمای ساده تر از آب نصب کردم و مشکلی نداشتم. شاید این یکی روش رو هم امتحان کنم
  راستی تولد زیر خط آی تی مبارک. من یکم دیر رسیدم :)

 • پاسخ
  نویسنده
  جواد

  سلام عزیز. از اینکه نوشته اینجانب به شما در حل مشکل کمک کرد خیلی خوشحالم. از اینکه در نقل قول این مطلب قانون کپی رایت رو رعایت کردی صمیمانه سپاسگزارم چون اینطوری آدم دلگرم تر میشه و میدونه رفیقاش هواش رو دارند. فقط یک خواهش دارم لینک وبلاگ یک ایرانی برعکس شده درستش کنید اگر زحمتی نیست درستش کنید.از بابت کامنتی هم که نوشتی ممنون

 • پاسخ
  نویسنده
  Anonymous

  Cool guestbook, interesting information… Keep it UP
  » » »

 • پاسخ
  نویسنده
  free man

  واقعا زمپ نرم افزار خوبیه وبه نظر من خیلی بهتر از ومپ هست

 • پاسخ
  نویسنده
  اونترنت

  ممنونم

 • پاسخ
  نویسنده
  کازرونی

  تشکر – اطلاعات کامل و جالبی بود و سودمند