• Share on Google+
تو چند مدت گذشته بعضی از اهالی وبلاگستان مثل Robo و یک پزشک خیلی تلاش کردند تا ملت وبلاگ نویس رو به استفاده از فید ها تشویق کنند و بارها و بارها مضایای استفاده از فید‌ها رو معرفی کردند مثل وقت کمتر و سرعت بیشتر در خواندن مطالب جدید وبلاگ‌ها و یا از همه مهمتر مشاهده مطالب وبلاگها و وب سایت هایی که فیل تر شدند.
از شما چه پنهون بعد از اینکه این مطالب می خوندم می گفتم ” ای بابا این قرتی بازی ها مال خارجکی هاست ما رو چه به این جَنگولَک بازی ها ” !!؟
البته قبل از این در راستای تشویق دوستان به استفاده از Rss Reader ها چند تا برنامه و وبسایت رو امتحان کرده بودم که بعلت مشکل در نمایش متون فارسی قیدشو رو زدم.
خلاصه ، هر روز کار ما این بود که با این سرعت این‌ترنت ذغالی کلی وبلاگ و وب سایت رو از لیست blogroll و favorites خودم یکی یکی باز میکردیم و میخوندیم و بعضی هاشون رو هم می گذاشتم برای وقتی که dc میکنم که اون وقت بود که صفحات گرامی در حالت offline باز نمی شدند و پوزخندی نثار ریش اینجانب میکردند با صدای شبیه به ززز ررررت !!؟

تا اینکه چند روز پیش نیما در وبلاگ Carpediem برنامه ای با عنوان FeedDemon رو معرفی کرد که با نصب یک استایل برای مطالب فارسی مشکل نمایش متون راست به چپ حل شده بود.
برنامه رو نصب کردم و یکم که باهاش ور رفتم با خودم گفتم عجب ” این فید فید که بِگوُِن اییا نَه ” ( لهجه شوشتری) !!؟
یادتونه اون زمانی که فایرفاکس تازه اومده بود ملت حنجرشو رو پاره کرده بودند که بابا به خدا این بهتر از IE اما هیچکس گوش نمیداد ولی الان دارن میفهمن که فایرفاکس عجب چیزیه وااا. این هم مثل همونه. باورکنید در عرض مدت کوتاهی چنان معتادش میشید که خودتون هم باور نمی کنید.

یک چیز دیگه ، پیرو گفته های قبلی Robo پیشنهاد میکنم هر کسی که از Rss Reader ها استفاده میکنه فایل OPML خودش رو در وبلاگش با دیگران به اشتراک بذاره . فکر کنم کار بسیار جالبی باشه و باعث میشه بتونیم با بسیاری از وبلاگ های دیگه ای که نمیشناسیم آشنا بشیم واسه همین منم فایل OPML خودم رو از این به بعد تو وبلاگ میزارم و سعی می کنم هر چند وقت یک بار اونو آپدیت کنم .
فقط جون هر کسی که دوست دارید عاجزانه از شما تقاضا دارم تنظیمات خروجی وبلاگتون رو روی Full Text قرار بدید( راهنمای Robo ) چون نمیدونید مطالب رو نصفه خوندن چقدر حال گیریه ، با اینکه هنوز هم خروجی بعضی از وبلاگ های بزرگ وبلاگستان مشکل داره !!؟
Share your OPML

راستی یک چند وقتیه که در برنامه شباهنگ کانال VOA با اجرای لونا شاد و وفا مستقیم ، از وبلاگ نویسانی که در خارج از کشور زندگی میکنند دعوت میکنه و با اونها به گفتگو می پردازه. درسته که بیشتر اونها مخالف سیاست های دولت هستند و در مورد مسائل سیاسی صحبت میکنند اما میشه امیدوار بود که حتی همین حضور وبلاگ نویسان در تلویزیون و نوشتن کلمه وبلاگ نویس در کنار کلماتی همچون استاد دانشگاه و یا محقق و خطاب نمودن آن به اشخاص باعث بشه تا حرفه‌ی وبلاگ نویسی بیشتر در ذهن مردم جا بیفته هر چند که وبلاگ نویسی در ایران یک حرفه نیست !!؟

 • پاسخ
  نویسنده
  احسان

  ار اس اس چیز جالبه، ولی مثل اینه که بعضی ها خوندن کتاپ چاپی رو به کتاب الکترونیکی بیشتر ترجیح میدن.
  من که نتونستنم باهاشون رابطه برقرار کنم.
  با اینکه در موردشون مطلب نوشتم!
  http://www.shabakeh-mag.com/Articles/Show.aspx?n=1002047

 • پاسخ
  نویسنده
  Shortُ

  ایول!
  من با اون استایل فارسی کننده ی FeedDemon خیلی حال کردم…
  دست جفتتون درد نکنه

  یعنی قبلا دانلودش کرده بودم اما چون با فارسی زیاد میونه ای نداشت ازش استفاده نکردم…
  اما واقعا الآن عین همین مثال فایرفاکسی که زدی معتادش شدم…
  دارم سایتهای مورد علاقه ام پشت هم ادد میکنم! و به این فکر میکنم از فردا چقدر وقت اضافه میارم پسر!
  یه مرسی جانانه!

 • پاسخ
  نویسنده
  Navid

  من عاشق
  bloglines
  شدم
  http://www.bloglines.com/
  تو آنلاین های به نظرم بهترینه

 • پاسخ
  نویسنده
  سپيدار

  منم از همون موقع که ازت راجع بهش سوال کردم حدود ۸-۹ ماه پیش مشتری این خبر خوان ها شدم.من از great news استفاده می کنم.خیلی نرم افزار خوش دست و راحتی.با فارسی هم اصلا مشکل نداره.

  ولی یه چیزی که بنظر من در مورد خبر خوان ها هست اینه که آدمو بیشتر معتاد اینترنت می کنه : )))))

  راستی این ا پی ام ال چیه؟؟ تو مایه ی همون فید و این حرفاست؟؟

 • پاسخ
  نویسنده
  يك هفتم

  خیلی جالب بود.