بازگرداندن محل Menubar در IE7 به حالت قدیم

همان‌طور که میدانید چند مدت پیش شرکت ماکروسافت نسخه جدیدی از مرورگر اینترنت اکسپلورر خود را با نام IE 7 به بازار ارائه کرد که در این نسخه شاهد تغییر و تحولات اساسی در ساختار و شکل ظاهری این مرورگر بودیم اما همه این تغییرات برای کاربران خوشایند نبود و بسیاری از آنها را در ابتدای امر با مشکل مواجه کرد !
یکی ازعمده ترین مشکل کاربران IE 7 ، حذف شدن Menu bar این مرورگر بصورت پیشفرض است که با شکل و شمایل جدید به قسمت سمت راست مرورگر منتقل شده است ، این امر موجب شد تا کاربرانی که پیش از این به ظاهر قدیم IE عادت کرده بودند در استفاده از آن به مشکل بر بخورند.

برای بازگرداندن Menu bar به جای قبلی خودش ابتدا باید با راست کلیک کردن بین فضای خالی Toolbar و انتخاب گذینه Menubar ، آن را دوباره در IE فعال کنید.


سپس برای منتقل کردن آن به قسمت بالایی مرورگر تنها کافیست تا کد زیر را کپی کرده و آن را در Notepad ، paste نمایید و آن را با نام toolbar.reg ذخیره کنید.سپس فایل ریجستری ایجاد شده را اجرا کرده و گذینه Yes و بعد Ok را تا انتخاب نمایید .


Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\WebBrowser]
”ITBar7Position”=dword:00000001

مرورگر را ببندید و دوباره راه اندازی کنید. مشاهده میکنید که Menubar به جای قبلی خود یعنی به بالای Adderss bar بازگشته است.

برای بازگرداندن تغییرات ایجاد شده به حالت پیش‌فرض باید فایل ریجستری ایجاد شده را توسط برنامه Notepad باز کنید و مقدار ITBar7Position را همانند شکل زیر به ۰۰۰۰۰۰۰۰ کاهش دهید.

7 فکر می‌کنند “بازگرداندن محل Menubar در IE7 به حالت قدیم

 1. بهاره

  سلام

  من با محل فعلی منو مشکل ندارم. فقط نمی دانم که چرا در نسخه جدید جستجو در صفحه را حذف کردند. راهی برای اضافه کردن آن هست؟

  find (on this page)

  مرسی

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *