• Share on Google+
هفته پیش رو شاید بشه هفته تویتر ایران نامگذاری کرد ، تعداد زیادی از وبلاگ نویسان عضو این سایت شدند و مطالب بسیار مفیدی در این باره منتشر شد مخصوصا استایلی که گناهکار عزیز درست کردند باعث دلنشین تر شدن تویتر نویسی برای ما فارسی زبانان شد.
راستش رو بخواهید من با کارکرد فعلی Twitter که برای ما ایرانیها فعلا در دسترس هست کمی مشکل داشتم و دلیلی برای استفاده از این سرویس پیدا نمیکردم یعنی برای من خوندن کارهایی که دیگران در طول روز میکنند زیاد قابل قبول نبود و اون رو یکجور خاله زنک بازی یا به قول دوستان دایی مردک بازی میدونستم ، یک جور سرکشی به زندگی افراد مختلف ، خوب این شاید در ابتدا مخصوصا برای ما ایرانی ها کمی جذاب باشه اما فایدش چیه ؟
دکتر مزیدی در یکی از مطالبشون کارکرد های مختلف تویتر و ایده هایی که کاربران با استفاده از تویتر ایجاد کرده اند را توضیح دادند. مطلع شدن از وضعیت آب و هوا و ترافیک یک شهر ، خواندن سرتیتر مطالب وبلاگ ها و خبرگذاری های مختلف و … همه و همه بسیار عالی و جالبند اما نه برای ما ایرانیان ! می پرسید چرا ؟ چونکه ما دیگر عادت کردیم که بعلت محدویت هایی که داریم نتونیم پا به پای کاربران اینترنتی دیگر پیش برویم و از تمام جنبه های تکنولوژی و پیشرفت های بشری مخصوصا در زمینه ارتباطات سود ببریم .

درسته که تویتر بعلت سادگی و انعطاف پذیری که دارد در بین کاربران محبوب شده اما مطمئن باشید نیمی از محبوبیت خود را بعلت قابلیت استفاده از SMS بدست آورده است که این متاسفانه برای در قابل دسترسی نیست ، که اگر بود ایرانیها کارهایی را با آن اجام میدادند که عقل اجنبی ها هم به آن نمیرسید.
حتی به نظر من با نداشتن این قابلیت ما شعار اصلی سایت رو هم نمیتونیم رعایت کنیم چون تنها زمانیکه به کامپیوتر و اینترنت دسترسی داریم میتونیم در تویتر بنویسیم در نتیجه نمیشه همیشه و همه جا بگیم داریم چه کار میکنیم.

بعد با خودم فکر کردم دیدم که طرز فکر من در مورد استفاده نادرست و خاله زنکی تویتر اشتباه بوده ، چرا ؟ چون ما بعلت محدودیت ها و شرایطی که داریم تنها همین یک کار رو میتونیم انجام بدیم و دیگر هیچ ، این فقط مختص تویتر نیست و در کل جامعه اینترنتی ما گسترده شده. وقتی کسی اینترنت رو با چت مساوی میدونم نباید ناراحت شد ! درسته که آموزش و فرهنگ سازی درستی صورت نگرفته اما با این وضعیت اتصالات اینترنتی ما چه کاری رو میشه به یک کاربر عادی پیشنهاد کرد .

از این حرف ها گذشته قصد دارم اگر بشه سایتی همانند دودردو برای تویتر ایجاد کنم که فعلا در حد حرف و یک ایده ابتدایی و نمیدونم چقدر میتونه بدرد بخوره اما به نظر من با بالاتر رفتن تعداد کاربران ، میتونه محل خوبی برای گرد آوری مطالب تویتر نویسان فارسی زبان باشه.

نظر شما چیه ، فکر میکنید همچین سایتی لازمه و بدرد میخوره یا نه ، ایده‌ی بهتری دارید ؟

در ضمن این هم تویتر من

 • پاسخ
  نویسنده
  erfan

  Salam…
  be nazare man aval bayad moshkelemoono ba khate farsi hal konim ke onam man goftam ye name vase modiran site benvisim ke emzaye hameye farsi zabana pash bashee..ona ro mojab konee ke poshtybani konan az farsi va tahoma..ama kasi khob esteghbal nakard!
  dar zemn bande ham badjoori twitter minvism! amaaram sar be falak dare mikeshe!!

 • پاسخ
  نویسنده
  ahvazi

  ما به عملکرد رسانه ملی نسبت به خوزستانی ها اعتراض داریم.
  http://persianpetition.com/sign.aspx?id=197d4fc5-a28f-4392-86bb-38d845a0300a

 • پاسخ
  نویسنده
  amin

  من هم فکر می کردم که توییتر خاله زنک بازیه ! ولی وقتی از طریق توییتر
  با چند آدم وارد توی برنامه نویسی و چندین سایت و وبلاگ خوب آشنا شدم
  نظرم به کل عوض شده !
  فکر شما هم خوبه
  امیدوارم به نتیجه برسید

 • پاسخ
  نویسنده
  علیرضا

  فعلا از توییتر خوشم نمی‌یاد ، راستش خبرخوان‌های درست کردن صواب داره.
  من خودم چند تا خبرخوان اختصاسی به نظرم رسیده ولی خوب دومین اختصاصی می‌خواند و چون صرفه اقتصادی نداره منصرف شدم.
  از طرفی بهتره روشون گروهی کار بشه ، علاقمند بودی خصوصی در یک میل برات می‌نویسم.

 • پاسخ
  نویسنده
  سجاد

  سلام خوبی داداش
  راستش من خیلی با این سایت حال می کنم خوبیش اینه ما می تونی چیزهایی رو پیدا کنی که احتمال اینکه به این راحتی با اونا آشنا بشی خیلی کمه چون هر کاربر داره کاری رو می کنه که دوست داره و اون رو توی تویتر می نویسه
  در مورد پیشنهادتم به نظرم فکر بدی نمی اد ولی به نظر من باید بیشتر تلاش کنیم که سایت تویتر رو به سمت فارسی شدن ببریم این خوبه که توی این سایت یه بخش فارسی قدرتمند وجود داشته باشه راستش این درباره ی همه سایت ها هست من دوست دارم هر چی خوبه فارسی باشه
  من یه ایده دارم در مورد اینکه یه سایت داشته باشیم فقطبرای بلاگر ها هم آموزش و خدمات خوب هرکسی یه اکانت داشته باشه که با افتخار بزاره توی بلاگش و همه با هم از طریق اون سایت آشنا بشن و خیلی خوبم پشتیبانی بشن و حتی درخواست های مالی بدن و از این چیزا هدایت ترافیک کینین و کلی کاره دیگه به قولی یه باشگاه حرفه ای بلاگری ولی مشکل اینجاست که من برنامه نویس نیستم و فقط فکر می کنم و حرف می زنم

 • پاسخ
  نویسنده
  سجاد

  من خودم زیاد از تویتر خوشم نمی یاد
  اما به نظر من اگه روش کار بشه جواب میده
  عین بالاترین که کپی فارسیه سایت دیگ هست

 • پاسخ
  نویسنده
  پارسا

  با خدا را شکر یک نفر پیدا شد در رابطه با بی خود بودن این سرویس مطلب نوشت… به نظر من هم که فقط وقت تلف کردن هست.

 • پاسخ
  نویسنده
  داریوش کبیر

  پدیده جالبیه.چند روزه دارم باهاش ور میرم