• Share on Google+
همان طور که اطلاع دارید چند روز پیش به مناسبت پنجمین سالگرد آغاز به کار پرشین بلاگ جشنی بر پا شد و قرار بود در وبلاگهای برتر وبلاگستان که از طریق رای کاربران اینترنتی مشخص شده بودند به عنوان برترین وبلاگهای سال کشور مشخص گردند. رای‌گیری که از نظر کیفیت و اطمینان در حد و اندازه خود پرشین بلاگ بود !!
بنده از همان روزهای اول با صحت و سقم این رای‌گیری مشکل داشتم چون به هیچ عنوان شرایط عادلانه و مطئمن یک انتخاب صحیح را رعایت نکرده بود و به راحتی می شد در آن به نوعی دست برد و تقلب کرد.
نوشتن تذکر اینکه ” هر فرد میتواند یک بار رای دهد و حداکثر ۵ وبلاگ را معرفی کند و در صورت تخلف وبلاگ مورد نظر حذف میشود ” برایم خیلی مضحک بود در نتیجه سعی کردم بفهمم حرف های مدیران پرشین بلاگ تا چه اندازه به واقیعت نزدیک است ، نتیجه واقعاً افتضاح بود ، به شخصه بارها در این رای‌گری شرکت کردم و هر بار هم در کادرهای مربوطه نام وبلاگ خود را ثبت کردم و هر بار هم منتظر بودم تا به نوعی از ادامه رای دادن من جلوگیری شود ولی هیچ گاه نشد.
گمان کردم شاید این رای دادن ها نتیجه ای در بر نداشته باشد سیستم آنها را تاثیر ندهد ولی در کمال ناباوری متوجه شدم که رتبه وبلاگ بنده بالاتر هم میرود !! واقعاً مسخره به نظر می آمد ، در شرایطی که با استفاده از فایرفاکس ( و استفاده از دکمه back برای راحتی کار ) و صرف مقداری وقت می شد رتبه یک وبلاگ را براحتی و بصورت کاذب بالا برد پس مطمئناً در مقابل کدهای جاوا و اسکریبت ها بسیار آسیب پذیر تر بوده است !! در صورتی که میتوانستند با استفاده از ثبت ip کاربران یا الزلم به ثبت نام قبل از رای دادن و اقداماتی از این قبیل بر صحت این رای گیری بیافزایند و تا حدی از بروز اینگونه مشکلات جلوگیری کنند.

با تمام این تفاصیر و هشدار به دوستان دیگر صبر کردم تا رای گیری به اتمام برسد و نتایج اعلام شود تا ببینم وبلاگ من که در رای گیری تقلب کرده بود از لیست حذف می شود یا نه ، حذف نشد که هیچ ، جزء لیست ۵۰ وبلاگ اول هم قرار گرفت !!

خیلی دوست داشتم که از حامد و حسام عزیز بپرسم که هنوز هم روی حرف خود هستند ؟ که دیدم خودشون امروز جواب این سوال را دادند .

 • پاسخ
  نویسنده
  hesam

  آقا این که خوبه می گم خودشون تو آی تی کسیو انتخاب کردن که اصلا نیست تو لیست صفحه اول و … این طور که ما دیدیم بگیر دیگه وضعیتو

 • پاسخ
  نویسنده
  pouya

  کلا پرشین بلاگ و عوامل وابسته ، مشکوک میزنند ، چیز تازه ای نیست!

 • پاسخ
  نویسنده
  وبلاگ تخصصی نظرسنجی فارسی

  دوست گرامی!

  وبلاگ شما زیر عنوان حامیان وبلاگ نظرسنجی فارسی لینک داده شد.
  چنانکه تمایل به حمایت از این حرکت دارید، لطفاً جهت گسترش این حرکت و بالا رفتن تعداد نظردهندگان، به وبلاگ تخصصی نظرسنجی فارسی لینک دهید.

  با تشکر

 • پاسخ
  نویسنده
  vida

  اتفاقا جات توی جشنه خیلی خالی بود..ما انقد خندیدیم انقد حال داد… تازه این برادر نوید هم از وبلاگ عصرونه کاندید قهرمانی شده بود بعد یهوییییییییی یکی دیگه اومد جام!!( جام؟!) حالا همون جایزه ای که ما ندیدیم چی بود رو گرفت… اما حیف شد جای شماها خیلی خالی بود…

 • پاسخ
  نویسنده
  آقا امین

  جالب بود عزیز ! والا چی بگم!