• Share on Google+
یادش بخیر پارسال همین موقع ها بود که سلمان خان بازی شب یلدا رو راه انداخت و همه وبلاگستان تا مدتها مشغول خودش کرده بود ، چقدر افتخار خوندیم و خندیدیمو مفتخر شدیم. بعد از یلدا بود که بازهای وبلاگی یکی یکی بوجود اومدند مثلا بین بروبچه های آی تی نویس بازی افزونه ها فایرفاکس خیلی گل کرد.

گفتم امسال هم به مناسبت یلدا یک بازی دیگه راه بندازیم که البته فقط مخصوص خوره ها و گیکی های محترم وبلاگستان. مطمئنا همه گیگ های عزیز که تو زمینه های مختلف فعالیت میکنند تو زندگیشون آرزوها و رویاهای بزرگی رو در سر دارند که دوست دارند همه اونها یک روزی به واقعیت تبدیل بشه و بهشون دست پیدا کنند تا بتوانند در زندگی روزانشون از اونها استفاده کنند.
مثلا یک Game Geek یا خوره بازی دوست داره بازی هاش با واقعیت زندگی او گره بخورند یعنی در حین انجام کارهای روزمره اش در گیر یکسری حوادث و اتفاقاتنی بشه که در داستان بازی قرار دارد. یا شاید یک خوره فیلم آرزو داشته باشد که در هنگام نمایش فیلم با توجه به لوکیشن سکانس ، محیط خانه او هم تغییر شکل بدهد و با آن هماهنگ شود. رویای یک خوره کامپیوتر شاید این باشد که همه وقت و همه جا به یک دیتابیس بزرگ اطلاعاتی دسترسی داشته باشد بطوری که از همه چیز مطلع باشد و بتواند هر چیزی رو که میخواهد درونش جستجو کند و جواب بگیرد. از اطلاعات علمی و تاریخی گرفته تا جستجوی وسایل گمشده اتاقش! و….


هدف از این بازی اینه که گیک های عزیز بیایند در زمینه مربوط به فعالیت خودشون آرزوهایی رو که دارند و فکر میکنند بهش نمیرسند رو بنویسند تا این آرزوها برای خودشون و آیندگانشان در جایی ثبت و ذخیره بشه تا فرداهای دیگر یادشون بیاد که چه چیزهایی رو محال میدونستند و کدوم هاش اتفاق افتاده .

قواعد بازی به این شرح که:

۱- فقط گیک ها و خوره ها حق دارند در این بازی شرکت کنند که البته میتونه در هر زمینه ای باشه.
۲- چیزهایی رو که مینویسید حتما باید قبلاً آرزوش رو کرده باشید مثلا در جریان یک کاری به مشکلی برخورده بودید که آرزو کرده اید ای کاش یک همچنین چیزی وجود داشت و اون رو در اختیار داشتید.
۳- آرزوها نباید آنقدر کوچک باشد که به این زودی ها دست یافتنی باشند.
۴- آرزوها نباید قبلا در دنیای واقعی اتفاق افتاده یا ساخته شده باشند.
۵- آرزوها باید در زمنیه تخصصی گیک ها باشد یعنی آرزوی یک Computer Geek باید مربوط کامپیوتر، اینترنت و چیزهای مربوط به آن باشد و بیش از حد نمیتواند به سمت موضع های دیگر کشانده شود.
۶- کمی تا قسمتی زمینه طنز و تفریح هم اگر جا داشت فراموش نوشد.
۷- دعوت به بازی شرایط خاصی نداره فقط اگه دوست داشتید بگید که دعوتی شما در چه زمینه ای گیک است.

بنا به پیشنهاد شما قواعد این بازی قابل تغییر و گسترش است.

خوب من برای شروع از کامیار و رضا مقدری بعنوان گیک کامپیوتر ، روانپریش گیک موسیقی ، نوید کاشانی گیک اینترنت و سید یوسف گیک عمومی !! دعوت میکنم آرزوهای گیکی خودشون رو بنویسند.

 • پاسخ
  نویسنده
  Kamiar Nadimi

  خواهیم نوشت از آرزوهامان

 • پاسخ
  نویسنده
  SYM

  گیک عمومی؟ :D

 • پاسخ
  نویسنده
  Keshvary

  آقا بازی جالبیه …

 • پاسخ
  نویسنده
  erfan

  سلام. من عرفانی هستم!
  من همیشه آرزو داشتم یه آی اس پی بزنم که کل ایرانو ساپورت کنه. ساختمون مرکزیش خیلی با کلاس باشه. عین خارجی ها! پر از کامپیوتر. هر کی می خواد مفتی بیاد کانکت شه. جدید ترین تکنولوژی ها. وای چی میشه. قول میدم اگه یه روزی زدم به همه ی بچه های بلاگستان آی تی اینترنت مجانی بدم!!
  دعا کنید واسم که به آرزوم برسم!

 • پاسخ
  نویسنده
  hollow

  لبیک یا حسن / من نوشم

 • پاسخ
  نویسنده
  hollow

  لبیک یا حسن / روانپریش نوشت

 • پاسخ
  نویسنده
  pappamania

  حاجی بازی افتخارات قبل از بازی یلدا بود.
  سلمان بازی پنشتا راز رو راه انداخت تو شب یلدا….
  خلاصه که من آرزوهام همین الان یادم رفت
  ما حالا سرعتمون ردیف شه
  فیل ترینگ کن فیکون بشه
  هیچی نمی خوایم ….

 • پاسخ
  نویسنده
  sajjad ebrahimi

  ممنون داش حسن.
  تا یه مدت سعی می کنم تیتر مطالب جدید رو توی فید قبلی همراه با لینک بزارم.
  امیدوارم موفق باشی

 • پاسخ
  نویسنده
  Keshvary

  آقا ما ادای دینمونو انجام دادیم …