• Share on Google+

پای تلویزیون نشسته ای که یکی از کانال های ماهواره شروع به پخش یک ویدیو راک با پس زمینه سیاه و قرمز تند میکند، با نمایش اولین فریم های ویدیو کلیپ حیران میمانی که خواننده فارسی میخواند یا تو زیان انگلیسیت آنقدر قوی شده که آن را فارسی میشنوی !!

کاوه یغمایی ، کسی که نام خانوادگی‌اش با تاریخ موسیقی ایران گره خورده است ، کسی که علاوه بر گیتار سفید رنگ پدر صدای جادویی او را نیز به ارث برده و فریادهایی که همراه با زجه های گیتار الکتریک تو را با اوج میبرد. این روزها دومین آلبوم خود را با نام Cold Silence (سکوت سرد) روانه بازار کرده است آلبومی که به جرات میتوان گفت میتواند بهترین آلبوم سال لقب بگیرد.

آلبوم سکوت سرد که کارهای تنظیم و آهنگسازی آن بر عهده کاوه بوده از ۸ ترانه تشکیل شده است که روزبه بمانی زاده آنها را سروه است و تک تک آهنگها جالب و شنیدنیست و میتواند نظر همه‌ی مخاطبان را به خود جلب نماید.

ترانه های آلبوم را میتوان به دو بخش ترانه های عاشقانه و ترانه های اعتراضی که به خوبی مفاهیم صلح و دوستی و ضد جنگ را در خود جای داده است تقسیم کرد. کار تنظیم ترانه ها بسیار خوب صورت گرفته است و کلمات به خوبی بر روی ضرب آهنگ موسیقی مینشیند و فریادها و تحریرهای جادویی کاوه میتواند موسیقی راک واقعی را به شما نشان دهد.
ترانه ها بسیار قوی سروده شده اند و در حین اینکه براحتی قابل هضم هستند انسان را در عمق خود فرو میکشد و باعث میشود بر روی تک تک کلمات در هنگام گوش دادن تامل کرد و به فکر فرو رفت وساعت های بر روی آن بحث کرد چیزی که در کمتر آلبومی در این چند سال اخیر شاهد آن بوده ایم البته شاید این از خاصیت های راک باشد.

همیشه اعتقاد داشته ام که یک خواننده وقتی موفق میشود که بتواند ویدیو کلیپ های خوبی را نیز برای کارهایش ارائه دهد بخصوص امروزه که نقش رسانه های تصویری در صنعت موسیقی غیر قابل انکار شده است و بشخصه دیدن ویدیو کلیپهای خوانندگان را به شنیدن ترانه هایشان ترجیح میدهدم.
در این زمینه هم کاوه یغمایی برای آلبو جدیدش سنگ تمام گذاشته است و آن را میشود در ویدیو هایی که تا بحال از این آلبوم پخش شده و توسط یک گروه خارجی تهیه و کارگردانی شده‌اند بخوبی مشاهده کرد.
مخصوصا ویدیوی شاه گل آلبوم یعنی اولین حرف که همان طور که در اول مطلب گفتم بسیار عالی و حرفه‌ای کار شده است بطوری که نمیشود آن را از یک ویدیوی راک انگلیسی تشخیص داد.

من که بعد از گوش دادن به ابن آلبوم نتوانستم هیچ یک از آنها را بعنوان بهترین ترانه آلبوم انتخاب کنم چون هر کدام در جای خود بهترین هستند مطمئناً شما هم پس از گوش دادن به آن با من هم عقیده خواهید شد پس پیشنهاد میکنم هر چه زودتر این آلبوم را (با کیفیت بالا) تهیه کنید و گوش دهید به شما قول میدهم که از دانلود هیچ کدام از ترانه ها پیشمان نمی شوید.

در آخر هم برای اینکه این مطلب کمی هم به آی تی و موضوع این وبلاگ ربط داشته باشه میخواهم خدمتتون عرض کنم که هیچ میدونستید کاوه یغمایی عزیز یکی از اعضای فیس بوک هست !؟

به این میگن خواننده‌ی وب ۲ ای !!

پروفایل کاوه یغمایی در فیس بوک
گروه طرفداران کاوه یغمایی در فیس بوک

در این رابطه:

گفتگوی مجله ۷سنگ با کاوه یغمایی
سکوت سرد : تجربه ای متفاوت
امواج راک را تا مغز استخوان هایتان احساس کنید

 • پاسخ
  نویسنده
  hamed

  بله باهات موافقم
  این آلبوم یکی از دو آلبوم بسیار خوبیه که این چندماهه شنیدم.

  آهنگ جاده هم کلیپ،شعر و آهنگ فوق العاده ای داره

 • پاسخ
  نویسنده
  macromediax

  سلام . اول اینکه جان هر کی دوست داری آدرس وبلاگت رو عوض کن تا وبلاگت به فراموشی سپرده نشده .

  آدرس فیدت که هست … بندازش رو آدرس وبلاگی جدید
  دوم اینکه این خواننده خیلی محشره . البوم قبلیش خیلی خوب بود . اما خیلی دیر به دیر آلبوم میده … نه به افتخاری که ماهی دو تا آلبوم میده . نه این که ۵ سال یکبار

 • پاسخ
  نویسنده
  anahitad

  عالی بود
  فقط می‌خواستم گیر بدم که چرا توی این وبلاگ این ها رو نوشتید! که آدرس کاوه در فیس بوک انقدر خوشحالم کرد که سعی می کنم یادم بره!!!!؛

 • پاسخ
  نویسنده
  Sajjad

  کاملا موافقم
  من هم هال کردم با این آلبوم
  درود
  http://www.sajjad.ir
  http://www.sajjadpage.tk