• Share on Google+
کم کم داریم به روز والنتاین نزدیک میشویم ، رسمی که در این چند سال اخیر مخصوصا در بین جوانان غیور لاو پرور ایرانی بسیار ملموس بوده و بازار کادو دادن ها هم داغ داغ. هدایای مخصوص به این روز رو هم فکر می کنم همه بدونند که چی ها هست ولی شاید اینگونه هدایا تنها برای افراد عادی و معمولی خوشحال کنند و لاو بترکون باشه اما هیچ میدانید اگر طرف مقابل شما یک خوره یا به اصطلاح یک Geek باشد باید چه کار کنید و چه کادویی می تواند برای او مناسب باشد ؟

گیک ها با اینکه افرادی احساساتی هستند اما هیچ گاه از گرفتن هر هدیه ای خوشحال نمی شوند و نمیتوان از انها انتظار داشت که چون فلان چیز را بعنوان کادو روز تولد یا ولنتاین از شما دریافت کرده اند ته دل آن را بپذیرند و از داشتنش خوشحالی کنند !!

شاید بگوید ، خوب او نیز همانند بقیه یک انسان است و مگر میشود از هدیه گرفتن ناراحت شود !؟ در جواب باید بگویم بله میشود !! اصولا روحیه ، اخلاقیات و تمایلات گیک ها با یک فرد عادی کاملا تفاوت دارد و نمیشود این قشر اقلیت جامعه را همسان با دیگران دانست. مثلا خود من هیچ وقت از سوپرایز شدن برای گرفتن کادو خوشحال نمیشوم چه بسا از هدیه طرف هم اشکال بگیرم و اون رو از خودم برنجونم ولی این کار دست خودم نیست و دلایلی دارد که اگر طرف مقابل شما هم یک خوره است لازم است از آنها اطلاع داشته باشید.

– گیک ها همیشه در خرید بسیار حساس هستند و سعی میکنند قبل از خرید هر چیزی تمام جوانب و ویژگی های آن بررسی کنید تا در نهایت از بین چندین کاندیدا بهترین انتخاب را داشته باشند. پس اگر متوجه شود فروشنده جنسی را به شما انداخته است و یا اینکه میتوانستید با پرداخت هزینه کمتر انتخاب بهتری داشته باشید از اینکه سر شما کلاه رفته است بسیار ناراحت خواهد شد.

– یک گیک همیشه دوست دارد چیزی که به او هدیه داده میشود بدردش بخورد و بتواند بهترین استفاده را از آن بکند پس بدانید و آگاه باشید که خرید عروسک خرسی ، شمع و از این خِنجِل پِنجِل ها خوشحالش نخواهد کرد.

– اگر یک گیک در میان حرف ها و صحبت هایش بگوید مثلا فلان چیز را لازم ندارد و نیازی به تهیه آن نمیبیند و یا از بهمان چیز بدلیل ایراداتی که دارد خوشش نمیاید ابداً فکر نکنید دارد با شما تعارف میکند بلکه او با توجه به دانسته های خود خوب میداند که چه چیزی ارزش خرید را دارد و چه چیزی ندارد. پس نروید دقیقا همان چیزی را بخرید که او گفته لازم ندارد.

– کادویی که میخرید لزماً نباید متناسب با علاقه‌ی تخصصی گیک مورد نظر شما باشد و انتخاب شما می تواند زمینه های مختلف دیگر را نیز در برگیرد. با خود فکر نکنید که یک خوره بازی از موسیقی خوشش نمیاید ، برعکس آنها دوست دارند همه چیز را تجربه کنند و از سروکله زدن و اکتشاف چیزهای نو کِیف میکنند.

– برند ها و مارک های مورد علاقه طرف را بخاطر داشته باشید و بدانید که گیک ها اغلب تعصب خاصی روی برند مورد علاقه خود دارند پس در صورت خرید مارک های دیگر مطمئن باشید از هدیه شما ذوق زده نخواهد شد.

– در انتخاب هدیه همیشه سعی کنید به نوعی از خودش هم کمک بگیرید و نظرخواهی کنید او عاشق اینست که بتواند با دانسته های خود به دیگران کمک کند حتی اگر این خرید برای او باشد! از این کار واهمه نداشته باشید او بهترین مشاور برای شماست و خودش خوب میدانید چه چیزی میتواند بهترین کادو شما برای تمام زندگیش باشد.

– توجه داشته باشید که گیک ها پس از هدیه گرفتن دوست دارند خصوصیات و ویژگی های خوب و بد آن را برای شما تشریح کنند که امکان دارد متوجه هیچ یک از حرف های او نشوید ولی حداقل اینگونه نشان دهید که به حرف هایش گوش میدهید و متوجه میشوید.
همچنین انتظار نداشته باشید پس از گرفتن هدیه اش از خوشحالی جفت پا به هوا بپرد و ابراز خوشحالی کنید کمی صبر کنید تا بخوبی چیزی که گیرش آمده است را کاوش کند به شما قول میدهم بعد از آن همه جوره از شما تشکر خواهد کرد.

 • پاسخ
  نویسنده
  Nabi

  از این هدیه ها متنفرم: “اودکلون، عروسک، کارت پستال”
  اصلاً حالم بد میشه !

  حالا فکرش رو بکنید، دایی آدم ، بعد از ۳ ماه، دیروز از کانادا برگرده برات یه اودکولن با یه یویو پلاستیکی سوغاتی بیاره !!!

  حالا راستشو بگو، منظورت از این مطالب اشاره به کسه خاصی بود ;) غیر مستقیم از طریق این سکو خواستی بهش بگی…. ;)

  بابا جمع کنید بساطو..! ول ولی بازیا چیه :))))

  – راستی اینم هدیه گیکی روز ولنتاین من به تو: (البته من گی نیستم ها :))) )
  D-:

  چاکریم

 • پاسخ
  نویسنده
  joobinit

  من تازه فهمیدم دلیل بعضی کارام چیه
  :)

 • پاسخ
  نویسنده
  حسین

  سلام
  پارادوکس آغاز شد
  منتظرم …