• Share on Google+
من یک ایده دارم که یکهویی زده به کله ام ، اصلاً هم حوصله مقدمه چینی و توضیح و تفسیر ندارم چون فکر میکنم عنوان مطلب به اندازه کافی گویاست.
به نظر شما درست کردن یک تقویم برای وب فارسی و گردآوری مناسبتهای داخلی و جهانی دنبای اینرنت و وب چقدر میتونه جالب و عملی باشه ؟

منظورم اینکه که بیایم مناسبت ها و وقایع مهم اینترنتی رو گردآوری کنیم و هرکدومش رو به تناسب خودش توی تقویم خورشیدی جای بدیم !! مثلا فلان روز رو بمناسبت انتشار اولین نسخه‌ی پایدار توزیع لینوکس پارسیکس نامگذاری کنیم ، یا ببینینم روز جهانیه وبلاگ به تاریخ خودمون چندم میشه و توش ثبتش کنیم و حتی میشه یک روز رو هم به نام وبلاگستان فارسی اختصاص داد و …

قرار هم نیست فعلاً کار آنچنان خاصی انجام بدیم ، اول میشه به کمک هم مناسبت های اصلی رو جمع آوری کرد و جای هرکدوم رو در میان روزهای سال مشخص کرد و بصورت یک فایل pdf به کاربران ارائه داد. بعدا یواش یواش میشه به مرور زمان تکمیل و اصلاحش کرد تا نواقصش برطرف بشه و یک طراحی اختصاصی براش انجام داد ، سایت و اکستنشن و پلاگین و ویجگت براش ساخت.

تصور کن مثلا یک روز کامپیوترت رو باز کنی یکهو نرم افزار مربوطه بهت اطلاح بده که امروز مصادف با انتشار اولین نسخه ترجمه‌ی فارسی وردپرس یا مصادف با آغاز به کار سایت بالاترین ! به نظر من که خیلی میتونه جالب باشه.
بهر حال این ایده فعلا بصورت خامه هر کس نظر و پیشنهادی داره خوشحال میشم با بقیه هم در میون بگذاره تا با کمک هم بتونیم این ایده رو عملی کنیم.

 • پاسخ
  نویسنده
  sheida

  کار باحالیه
  ولی اول یک لیست از گیکهای ایرانی وبلاگنویس درست کنیم که می خواهند در این باره نظر بدهند و روز انتخاب کنند

 • پاسخ
  نویسنده
  Saleh

  چرا خیلی راحت جز یکی از تقویم های گوگل راش نمی ندازی

 • پاسخ
  نویسنده
  Koosha

  اگر تصویب شد،من در خدمتم.یک سایت خوب می تونم براش طراحی کنم.
  از نظر هاست و … هم مشکلی نداریم.
  kooshanakhai gmail com

 • پاسخ
  نویسنده
  bamdadi.com

  ایده‌خوبیه و تا به حال نمونه‌اش رو با فارسی ندیدم.

  البته یکی از دوستان من مدت‌ها پیش یه همچین کاری می‌خواست انجام بده که بنا به دلایلی که به من نگفت منصرف شد. شاید احتمال داده بود که با استقبال عمومی مواجه نشه و به زحمتش نیارزه.

  به نظر من اگر با یک رویداد اجتماعی ترکیب بشه استقبال خوبی ازش خواهد شد ولی اگر یک وب‌گاه ساکن و بی‌جان باشه چه فرقی با صفحه تاریخ تاریخ رادیو خواهد داشت؟

  قبل از این‌که دست به کار بشی باید بررسی کنی ببینی چطوری می‌شه این ایده رو وصل کرد به «کاربران» بطوری که بهش وابسته بشن، اولین جایی بشه که بهش سر می‌زنن.

  در موردش فکر می‌کنم اگر چیزی به ذهنم رسید بهت می‌گم. طبیعتا هر چه بیشتر ایده جمع بشه بهتره…

 • پاسخ
  نویسنده
  Saleh

  ایمچا رو حتما دیدی دیگه
  http://calendar.mozillafirefox.ir/

 • پاسخ
  نویسنده
  پدرام

  از تقویمی که آقای مراوندی زحمتشو کشیدن هم می تونی استفاده کنی.برای افزونه فایرفاکسش هم میشه ازش استفاده کرد.

  کلا ایده ی خیلی خوبیه.

 • پاسخ
  نویسنده
  bamdadi.com

  یه سئوال

  اگر از تقویم گوگل استفاده بشه، بعدا امکانش هست که به ساده‌گی به بانک‌اطلاعاتی دلخواهی که مثلا وب‌گاه کامل آینده داره منتقل بشه؟

 • پاسخ
  نویسنده
  IT زیر خط

  با استفاده از تقویم گوگل یک نسخه آزمایشی مثل تقویم موزیلا ساختیم ایشالله تو یک مطلب جدید معرفیش میکنم

 • پاسخ
  نویسنده
  IT زیر خط

  در مورد افزونه و انتقال بانک اطلاعاتی هم میپرسم