• Share on Google+
همیشه یک از مشکلاتی که من رو در استفاده از اوبونتو در گیر خودش میکرد، عدم نصب مودم دیال آپ و وصل شدن به اینترنت بود که باعث میشد از خیر استفاده اش بگذرم. وقتی هم که Adsl گرفتم چون کارت شبکه و پورت Ethernet نداشتم فکر میکردم نمیشه توسط USB مودم یا همون Router رو به اوبونتو شناسوند !
ولی با راهنمایی های روزبه عزیز متوجه شدم با usb هم این کار شدنیه و چقدر هم راحت بود. خوشبختانه اوبونتو مودم(روتر) من رو که Symphony sy602 بود و شرکت پارس آنلاین از آن استفاده میکنه براحتی در حالت زنده شناخت و تنها با یک دستور pppoe ساده تونستم به اینترنت وصل بشه.
نتیجه کار منجربه نصب اوبونتو در کنار ویندوز گشت و به احتمال زیاد از این به بعد باید مطالب اوبونتوی من رو هم تحمل کنید.

بنظرم یکی از مشکلات بزرگ کاربران تازه وارد اوبونتو عدم دسترسی و پیدا کردن مطالب و مستندات به زبان ساده و روان است ، یک گِلِگی که که از بچه های اوبونتو دارم اینه که سطح و نحوه نگارش مطالبشون حرفه ای و سقیل است و برای افرادی که تازه میخواهند شروع به کار کنند قابل درک نیست متاسفانه این مسئله در انجمن ها بیشتر به چشم میاد که باعث گیج تر شدن و سردرگمی بیشتر کاربر میشود که در نهایت عطایش را به لقایش خواهد بخشید.
تاکید بش از حد در استفاده از خط دستورات ترمینال در برای تازه کارها وحشتناک خواهد بود در حالی که به آسانی میشود او را از طریق استفاده از منوها راهنمایی کرد.
چه خوب بود اگر در هنگام رفع مشکل و راهنمایی دوستانی که در ابتدای راه هستند مقداری هم به آنها آموزش داده شود و به زبانی ساده توضیح کوتاهی هم در مورد مسائل مربوط داده شود و آنها را برای یاد گیری بیشتر به منابع و مستندات موجود ارجا دهند، نه اینکه فقط چندتا خط فرمان به اون بدهید تا اجرا کند و به شما خروجی بدهد و تمام، بدون اینکه حتی ذره ای متوجه کارهایی که کرده است شود !!

به همین خاطر از این به بعد سعی میکنم همگام با چیزهایی که خودم از اوبونتو یاد میگیرم مطالبی هم به زبان ساده تو وبلاگ بنویسم تا بقیه دوستان هم بتوانند ازش استفاده کنند و امیدوارم دوستان دیگر نیز کمی بیشتر موارد یاد شده در بالا را رعایت کنند چیزی که شاید بتوان اسمش را گذاشت اوبونتوی ساده !

 • پاسخ
  نویسنده
  مَتَتی

  اوبونتویی شدن مبارک

 • پاسخ
  نویسنده
  مجید

  با سلام مطالب اول عالی است.
  من هم ابونتو نصب کردم پشیمانم چون فقط بازیاشو بلدم کسی هم نیست ازش بپرسم اگر شما میتوانید مرا هم راهنمایی کنید . سپاس گذارم.