• Share on Google+
اگر شما هم از کاربران فناوری GPRS هستید و همیشه اخبار و پیش بینی های هواشناسی را دنبال میکنید مطمئنا این مطلب به دردتان خواهد خورد.
تا همین چند سال پیش تنها راه مطلع شدن از وضعیت آب و هوایی پیگیری اخبار رسانه های محلی بود که عموما با تاخیر و عدم دقت لازم همراه بود و ما هم چاره ای جز اتکا به ابن اخبار نداشتیم اما اینترنت این امکان را برای ما فراهم آورد تا بتوانیم در هر لحظه از وضعیت هواشناسی و پیش بینی چند روز آینده نیز مطلع شویم و این اخبار ار از پایگاه های معتبر هواشناسی پیگیری نماییم.
ورود GPRS به تلفن های همراه موجب شد تا کاربران بتوانند در هر لحظه و در هر مکان به راحتی به اینترنت دسترسی داشته باشند و اخبار و اطلاعات مورد نیاز خود را دنبال نمایید. مسلما اطلاع داشتن از وضعیت آب و هوایی برای افرادی که همیشه در سفر هستند یا قصد مسافرت به جایی را دارند بسیار مهم است چون میتواند با توجه به شرایط پیش بینی شده اقدامات مورد نیاز را انجام دهند مخصوصا الان که در ایام تعطیلات نوروزی قرار داریم.

در ادامه به معرفی چند برنامه و پایگاه اینترنتی هواشناسی میپردازیم که اطلاعات بسیار مفیدی در رابطه با وضعیت آب وهوای مناطق مختلف جهان در اختیارتان خواهد گذاشت.

Handy Weather : برنامه کاملی از شرکت معروف Epocware که از رابط کاربری زیبایی برخوردار است و که میتواند وضعیت آب و هوایی ۵ شبانه روز آینده را بهمراه نقشه های هواشناسی به شما نشان دهد. همچنین با استفاده از این برنامه که بیش از ۴۰ شهر بزرگ ایران را در خود جای داده است قادر خواهید بود تا وضعیت هواشناسی را بصورت پیامک برای دوستانتان ارسال نمایید. این برنامه از اطلاعات سایت intellicast استفاده میکند و برای گوشی های سری هوشمند نوکیا ، ویندوز موبایل و UIQ و Plam قابل دریافت است.

MWeather : برنامه رایگانی که ظاهری ساده دارد و میتواند اطلاعات وضعیت آب و هوایی منطقه را بهمراه ساعت طلوع و غروب خورشید به اطلاع شما برساند. این اپلیکیشن که از پایگاه هواشناسی یاهو استفاده میکند برای گوشی های سری دوم و سوم سیمبین ساخته شده است و اطلاعات مربوط به بیش از ۳۰ شهر بزرگ ایران را در اختیار دارد.

Foreca.mobi : یکی از بهترین وبسایت های هواشناسی که برای استفاده در تلفن همراه طراحی شده است و اطلاعات تخصصی و بسیار کاملی را در این زمینه به شما خواهد داد. این وبسایت یکی از جامع ترین دیتابیس های شهرهای جهان را در اختیار دارد بطوری که اطلاعات مربوط به کوچکترین شهرهای ایران نیز در آن موجود است که این نظر فوق العاده است. در صورت استفاده از این وبسایت شدیدا توصیه میکنیم که از بخش نقشه های متحرک هواشناسی آن نیز استفاده کنید که در فهمیدن وضعیت هواشناسی برایتان مفید واقع خواهد شد.