• Share on Google+
امروز با وبسیاتی آشنا شد که توسط جمعی از دوستان داخل و خارج کشور که بنوعی در کشورهای خارج ایران مشغول تحصیل بودند گردآوری شده است.

درباره پذیرش اینطور میخوانید که:

“پذیرش” دربرگیرنده اطلاعات اولیه‌ی لازم در زمینه‌ی ادامه‌ی تحصیل در خارج از ایران به زبان فارسی می باشد. “پذیرش” حاصل تلاش داوطلبانه و گروهی عده‌ای از دانشجویان و فارغ التحصیلان خارج از کشور است که به منظور به اشتراک گذاشتن تجربه‌های ایشان با سایر افراد علاقمند به ادامه تحصیل در خارج از کشور ایجاد شده است.

هدف “پذیرش“، ارائه‌ی اطلاعات کلی به کسانی است که به خاطرِ نداشتنِ تجربه و آشناییِ قبلی با روندِ تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور، نمی‌دانند چگونه و از کجا شروع کنند. هرچندکه امروزه بسیاری از اطلاعات لازم در این زمینه در وب‌سایت مؤسسه‌های آموزشی و دانشگاه‌های خارجی به آسانی در دسترس همگان قرار دارد، اما استفاده‌ی درست و کامل از این منابع برای کسی که آشنایی کافی با زبان خارجی و نیز اصطلاحات مربوطه ندارد، میسر نیست. مخاطبانِ اصلی این وب‌سایت هم همین گروه از علاقه‌مندان به تحصیل در خارج هستند.
در واقع این وب‌سایت سعی دارد میان یک فرد علاقه‌مند اما مبتدی از یک سو و منابع مختلف اطلاعاتی رایج در اینترنت از سوی دیگر پل ارتباطی باشد. به همین علت مطالب این وب‌سایت به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند تنها مأخذ کسب اطلاعات برای تحصیلات تکمیلی خارج از ایران به حساب آید و در واقع جایگزین اطلاعات تفصیلی و جامع وب‌سایت دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزشی نیست.
این وب‌سایت طیف گسترده‌ای از اطلاعات اولیه و عمومی لازم را در بر می‌گیرد؛ از مراحل و روش‌های اخذ پذیرش گرفته تا دانستنی‌های مهم زندگی در یک کشور خارجی. مطالب سایت سعی دارد به مخاطب علاقه‌مند آگاهی دهد که از کجا و چگونه آغاز کند، در میان انبوه اطلاعات عرضه شده در وب سایت یک دانشگاه چه چیز را بجوید و در نهایت آن‌که در اقدامات و تصمیم‌گیری‌های خود به چه نکته‌هایی توجه کند.

کار بسیار نیکویی که فکر میکنم جواب بسیاری از سوالات دوستانی که برای ادامه تحصیل قصد سفر به خارج را دارند بدهد. خوشبختانه تیم بسیار معتبری پشت این ویکی قرار دارد که اکثراً از وبلاگ نویسان بنام خارج از کشور هستند و حداقل اطلاعات آن میتواند بسیار قابل اطمینان تر از تبلیغات نادرست و غیرواقعی بنگاه های اعزام دانشجو به خارج باشد.
بارها دیدایم که افرادی به قصد تحصیل در کشورهای خارجی مشکلات و هزینه های زیادی را متحمل شدند اما پس از مدتی رضایت کافی و نتیجه دلخواه را بدست نیاوردند ولی امیدوارم با گسترش این بانک اطلاعاتی اینگونه افراد بتوانند تصمیمی درست و انتخاب مناسبتری برای خود داشته باشند.

مشاهده: بانک اطلاعات تحصیلات تکمیلی خارج از ایران

 • پاسخ
  نویسنده
  amir jafarpour

  very nice

 • پاسخ
  نویسنده
  ismail

  hi . it’s good and useful idea that all of iranian people can use your information and experiences. i hope that you achieve to your aims and the syudent use your shared info.