• Share on Google+
بار دیگر شاهزاده پارسی قرار است به خانه های ما بیاید تا این ضرب المثل قدیمی را باور کنیم که “به قول شرکت های بازی سازی هیچگاه نمیتوان اطمینان کرد” !!


پس از ورود شماره سوم شاهزاده پارسی (Prince of Persia: The Two Thrones ) شرکت UboiSoft اعلام کرد که این شماره آخرین نسخه از سه‌گانه‌ی Prince of Persia خواهد بود و طرفدارانش باید با آن خداحافظی کنند. این خبر به هیچ عنوان نمیتوانست دوستداران پرنس را راضی نگه دارند و از همان ابتدا امید داشتند که شماره چهارمی هم در کار خواهد بود.

با انتشار پیش نمایش‌هایی از بازی Assassin Creed ضمضمه هایی شنیده میشد که این بازی سری چهارم POP خواهد بود ولی اینگونه نشد و AC بصورت یه بازی مستقل به بازار آمد و به این شایعات پایان داد. هر چند که این بازی Gameplay همانند POP داشت اما هیچ گاه نتوانست محبوبیت آن را کسب کند.

در اواخر سال ۲۰۰۷ وبلاگ Surfer Girl چند تصویر از نحوه بالا رفتن پرنس در وبلاگ خود منتشر کرد و اعلام نمود که نسخه چهارم شاهزاده پارسی با نام Prince of Persia: Ghosts of the Past در نیمه دوم سال ۲۰۰۸ برای PC و کنسول های PS3 ,Wii ,XBOX360 به بازار عرضه خواهد شد.
پس از آن حداقل خیال طرفداران Prince of Persia کمی راحت شد که به زودی میتوانند مزه‌ی پریدن ها ،بالارفتن از دیوارها و تماشای مناظر زیبا را بار دیگر تجربه کنند.

طولی نکشید که وبلاگ Trademork پرده از یک خبر جنجالی برداشت ، این وبلاگ اعلام کرد که یوبی سافت در اول آپریل ۲۰۰۸ دومینی با عنوان PrinceofPersiaProdigy.com ثبت کرده است( Whois ) که به احتمال خیلی زیاد نام شماره جدید Prince of Persia: Prodigy (شاهزاده پارسی: اعجوبه) خواهد و قرار است توسط استودیو معتبر مونترال یوبی سافت ساخته شود.
تنها یک هفته بعد UbiSoft با اعلام رسمی این خبر خیال همه را از این بابت راحت کرد و توضیح داد که
قرار است این بازی در تعطیلات سال ۲۰۰۸ بری PC و کنسول های PS3 و XBOX360 وDS به بازار عرضه شود و Montreal studio عهده‌دار ساخت این مجموعه خواهد بود که با تغییرات جدیدی در روند و گیم پلی ، محیط و از همه مهم تر شخصیت های بازی روبه‌رو خواهد بود.

اضافه کنم که فیلم سینمایی Prince of Persia: The Sands of Time با بازی Jake Gyllenhaal نیز قرار است در سال میلادی جدید بروی پرده‌های نقره ای سینما برود و از حالا میشه حدس زد که تهیه کنندگان آن قصد دارند با همزمانی اکران فیلم و انتشار بازی بیشترین تاثیر را از محبوبیت بازی POP در فروش فیلمشان کسب نمایند.

در حال حاضر بجز چند Artwork از شخصیت های جدید بازی اطلاعات دیگری در موزد داستان و حوادثی که قرار است پرنس در این شماره با آن روبه‌رو شود در دسترس نیست.
تنها چیزی که مسلم است اینست کهPrince of Persia: Prodigy قرار است همانند شماره اول خود(Prince of Persia: The Sands of Time) دنیای بازی های کامپیوتری را به تسخیر خود در آورد; پس اگر از دوستداران پرنس هستید باید از همین حالا پول های خود را برای خرید یک کارت گرافیکی قوی یا یک کنسول نسل جدید پس انداز کنید.

مشاهده: سایت رسمی Prince of Persia: Prodigy
مشاهده: صفحه Prince of Persia در ویکیپدیا
مشاهده: صفحه Prince of Persia: Prodigy در ویکیپدیا

پی نوشت:
مشاهده: چند اسکرین شات جدید و دیوانه کننده از بازی
 • پاسخ
  نویسنده
  reza

  هر سه شماره ی بازی رو همون روزهای اولی که وارد بازار شدن خریدم ولی تا امروز فقط شماره یک بازی رو چند دقیقه وقت کردم بازی کنم خودم هم نمی دونم چرا. ایشالا نسخه ی جدید بیاد جبرا کنیم ^_^

 • پاسخ
  نویسنده
  محسن شایان

  خبر خیلی شاخی بود ممنون.