• Share on Google+
شما از نمودارهای زیر چه برداشتی میکنید ؟


پ.ن:

دوستان بدنبال منبع این آمار بودند ، باید عرض کنم که بنده این آمار را دیروز از روی تعداد جشن های ثبت شده بر روی نقشه ی جشن های موزیلا استخراج کردم. بدیهی است که با گذشت زمان و اضافه شدن تعداد جشن ها این آمار تغییر پیدا خواهد کرد.

 • پاسخ
  نویسنده
  Anonymous

  منبع؟

 • پاسخ
  نویسنده
  صادق

  همون پارتی دوستن!

 • پاسخ
  نویسنده
  Hamid11771

  bebakhshid farsi nadaram

  too in mamlekat , shirin tarin chiz torshi e moft hast , mellat ba tanabe moft khodeshoono daar mizanan …
  Tshirt o ina ke jaye khod dare

 • پاسخ
  نویسنده
  گناهکار

  وقتی حسن٬ کمانگیر می‌شود

 • پاسخ
  نویسنده
  Nabi

  – خب! دستت درد نکنه حسن جان، آمار جالبی بود. اتفاقاً پیش از این من هم به تراکم نقاط روی نقشه ایران توجه کرده بودم…!

  – البته تو آدرس نقشه رو اشتاه لینک دادی، درستش اینه:
  http://mozillaparty.com/en-US/events/map

  – موافقم که بی جنبه هستیم!
  برزیل که بیشترین کاربر ثبت نامی برای شکستن رکورد دون لود فایرفکس رو داره فقط یکی دو تا جشن ثبت کردن ولی ایران که آمار چندان زیادی نداره، برعکس برزیل بیشترین آمار جشن رو داره. این نشون میده تموم کسانی که نامشون رو برای دون لود ثبت کردن تصمیم دارن هر کدومشون یه جشن برپا کنند.

  – صحبت تی-شرت شد، اوبونتو هم که سی دی های مجانی پست میکرد، شنیدم توی بازار ایران بازار سیاه راه افتاده بوده و به اسم سی دی اورجینال با قیمت بالا میفروختن!!! حالا هم تی-شرت… پس دوبار بی جنبه ایم!

  – یه تئوری که در اینجا مطرحه اینه که این کشور ها به اون عظمت چطور توی کشورشون فقط یکی دو تا جشن برگزار میکنند. بد بینانش اینه که در کشور به اون عظمت فقط یه شهرش فعاله و مابقی همچی بی بخارن….
  اما خوش بینانش اینه که اونقدر با هم مچ هستند و اونقدر هماهنگ هستند و تفکرات واحد هستند که همه از سراسر کشور در یک نقطه جمع میشن تا جشن باشکوه تری داشته باشند.
  من دومی رو بیشتر احتمال میدم شما چطور؟

 • پاسخ
  نویسنده
  Anonymous

  بنظرم تعداد ثبت نام های انجام شده برای فایرفاکس ۳ نه فقط برای سنجش میزان علاقه به فایرفاکس بلکه برای نشون دادن میزان نفوذ کامپیوتر در کشورهای مختلف معیار بهتری هست.

  یک چیزی که در کشورهای غربی خیلی نسبت به ایران نومد داره تعداد کم آدمهای دروغگو هست!(-:
  اینه که من نمیتونم قبول کنم این جشنها واقعا برگزار شده باشه.

 • پاسخ
  نویسنده
  شایان

  اصولا … ایرانیا دوست دارن خاص باشن !
  شما مثلا از فردا بگو کسائی که به جای دوچرخه از سه چرخه استفاده میکنن، نشون میده خیلی اهل تکنولوژی هستند و کلا یه سرو گردن بالاتر از بقیه هستند ! ببین از فردا چند نفر پیدا میشن که اگه بهشون بگی دو چرخه بهتر از سه چرخه‌س ، فحش و میکشن بهت !

  تو دنیای کامپیوتر هم … مواردی مثل فایرفاکس، لینوکس، اپل سورس … یه مدتی موبل تایپ ( که بعد جاشو داد به ورد پرس ) همه از این دسته هستند …

  شرط میبندم اگر از تک تک این ها آمار درستی بگیرید، باز هم ایرانیا اول میشن !

  کلا ایرانیا دوست دارند بچه باحال باشند ! حالا مهم نیست که واقعا از استفاده از فایرفاکس لذت میبره یا نه ! یا اصلا چند تا مرورگر دیگه رو بدون تعصب امتحان کرده و خوشش نیومده ! یا نیاز هاش رو برآورده نکرده ! مهم اینه که اگر از فایرفاکس استفاده کنه ( اگر در لینوکس باشه که دیگه واویلا ! ) همه متوجه میشن که این شخص کلا آدم خاص و باحالیه ! …

 • پاسخ
  نویسنده
  شایان

  راستی یادم رفت بگم ! من خودم شدیدا از فایرفاکس بدم میاد و از « مکستون » استفاده میکنم به همراه « سافاری » که اگر عادت مکستون هم از سرم بیوفته فقط از سافاری استفاده میکنم.

  در ضمن … چند وقت پیش هم خواستم کلا برم روی لینوکس و چند روزی هم بودم … بعد به این نتیجه رسیدم که اینکه خودم رو عذاب بدم و با بد بختی به اون محیط غریبه و بدون ابزارهای دوست داشتنیم عادت کنم اصلا به اینکه به همه بفهمونم آدم خاص و باحالی هستم نمایزره ! در نتیجه برگشتم سر جام !