• Share on Google+

امکان آپلود مستقیم فایلهای ویدیویی از طریق ادیتور وبلاگ از جمله امکاناتی است که بلاگر در اختیار کاربرانش قرار داده است که براحتی میتوانند ویدیو ها و ویدوکست هایشان را در وبلاگشان قرار دهند، این ویژگی مخصوصاً برای ما ایرانیان که از لحاظ دسترس یه یوتوب در محدودیت هستیم بسیار مناسب است.

همانند دیگر وبسایتهای اشتراک گذاری ویدیو ، ویدیوهای موجود در بلاگر را نیز میتوان با ترفندی ساده بر روی کامپیوترهای خود ذخیره کرد.

برای این کار ابتدا page source وبلاگ مورد نظر خود را باز کرده و بدنبال عبارت زیر بگردید.

-id="BLOG_video

هر فایل ویدیوی داری یکی شناسه اختصاصی (video id) است که جلوی عبارت -id=”BLOG_video نوشته شده است. همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید این شناسه از چندین عدد و حروف تشکیل شده که برای هر ویدیو از مقدار متفاوتی برخوردار است.

شناسه جلوی عبارت -id=”BLOG_video را کپی کرده و آن را در کد زیر جایگزین نمایید.

http://www.blogger.com/video-play.mp4?contentId=INPUT VIDEO ID HERE&type=video%2Fmp4

اکنون با قرار دادن این آدرس در مرورگر یا دانلود منیجر خود خواهید توانست ویدیو مربوطه را با فرمت MP4 دریافت نمایید.

 • پاسخ
  نویسنده
  کوچولو

  مرسی مطلب بسیار مفیدی بود. یادمه یه روز خیلی به دونستن این چیزا احتیاج پیدا کرده بودم ;)

 • پاسخ
  نویسنده
  weblogchi

  آقا دارم پادکست و می نیوشم و به این فکر میکنم که , درسته اولین بار اومدم تو وبلاگتون اما انقدر مجذوب شدم که وسوسه لینک دادن به شما رو نمیتونم مهار کنم.پس با اجازتون به لیست دوستان وبلاگچی پیوستید.

 • پاسخ
  نویسنده
  ارسلان اورچین هفت

  بچه ها بیان بریم یه چهار تا هندونه زیر بغل مت و وردپرس و وردپرسی ها بذاریم شاید خر شنو امکان آپلود ویدیو رو هم تو وردپرس مهیا کنند@ حالا اگه بخوای نفس بکشی می خواند ازت پول بگیرند!!!