۵ برنامه برای سنجش سرعت فلش درایوها

داشتن فلش درایوها به یک چیز عادی تبدیل شده است. اگر دست در جیب یا کیف هر کسی بکنید، در کنار دسته کلید و موبایل و کیف پول و لوازم آرایش حتما یک فلش درایور هم پیدا خواهید کرد.
در خرید USB Flash Drive ها عوامل متعددی میتواند تاثیر گذار باشند؛ ظرفیت، قیمت، زیبایی، استحکام ، اندازه و از همه مهمتر سرعت انتقال داده ها یا همان سرعت خواندن و نوشتن.

در این مطلب شما را با ۵ برنامه کوچک آشنا میکنیم که با استفاده از آنها خواهید توانست از سرعت فلش مموری ها اطلاع پیدا کنید این امر میتوان در انتخاب و خرید یک محصول کمک شایانی به شما کند.

۱- Check Flah :

این برنامه سبک و رایگان، فلش شما را از نظر سرعت و خطاهای موجود بررسی میکند.
با check flash میتواند فلش خود را بررسی، مدیریت و فرمت نمایید و سرعت خواندن و نوشتن آنرا بدست آورید. در ضمن اگر مشکلی فلش شما وجود داشت الاع میدهد ولی توانایی بر طرف کردن آن را ندارد.

۲- HD Speed :

یک برنامه بسیار کوچک که برای سنجش سرعت انتقال داده های بر روی دیسک سخت ، CD/DVD Rom و USB Flash به کار میرود و با ویندوز XP ، ۲۰۰۰ و ویستا همخوانی دارد.
تنها کافیست آن را اجرا کرده و درایور مورد نظر را انتخاب نمایید تا شروع به بررسی کند و نتایج را بر روی یک گراف نشانتان دهد.

۳- Flash Memory Toolkit :

یک برنامه کامل است که مجموعه ای از ابزارهای مفید را در خود جای داده است. این برنامه مشخصات فلش درایو را نشان میدهد، فایلهایتان را پاک میکند و فایلهای از دست رفته را بعد از فرمت بازیابی مینماید، قابلیات پشیتبان گیری دارد و محک زنی سرعت نیز هست !
نسخه رایگان (standard version) این برنامه فقط سرعت خواندن را نشان میدهد.

۴- HD Tune :

این برنامه نیز داری ابزارهای مختلفیست و بصورت دو نسخه پولی و رایگان عرضه میشود که در نسخه رایگان تنها سرعت خواندن دیسک سخت یا فلش داریور را به شما نشان میدهد. علاوه بر این HD Tune وضعیت سلامت سخت افزار را برسی میکند و خطاهای موجود را به شما نشان میدهد.

۵- HD Tach :

برنامه ساده و خوبی است که توانای سنجش سرعت خواندن دیسک سخت یا فلش درایور ها را به شما میدهد. یکی از ویژیگی های مهم این برنامه این است که میتواند نتایج سخت افزار سنجش شده را با نتایج دیگر سخت افزارها مقایسه کنید و وضعیت آن را نمایش دهد.

9 فکر می‌کنند “۵ برنامه برای سنجش سرعت فلش درایوها

 1. مسعود رضایی

  با سلام .برنامهای جزابی دارید ای کاش تمامی امکاناتش رایگان بود، در هر صورت خیلی ممنون از لطف گران مایه شوما و دیگر دوستان این سایت.

  پاسخ
 2. محمد حسین

  من با معرفی شما رفته بودم یه rally 2 خریده بودم سرعتش تو رایت به ۱۲ و رید به ۲۵٫۵ میرسید خیلی عالی بود دیگه جایی ندیدم که بخرم بجز پایتخت! بعد اینکه گمش کردم با لگن ترنسند بدبختی سر کردیم.!
  و حالا دو تا ۸ گیگ گرفتم
  یکی سن دیسک که سرعتاش عین همون رالی۲ هست و یو۳ هم هست
  دومی سیلیکون پاور که سرعت رایتش همون به ۱۲ میرسه ولی ریدش به ۱۷ نهایت اگه برسه. در کل من اینها را هم اکنون بهترین میدانم البت توشیبا نیز بدک نیست ولی گرونه
  سن دیسک ۴/۸/۱۶ به ترتیب ۸/۲۰/۳۳ دیدم. سیلیکون هم همین حدوداست.

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *