• Share on Google+

شرط می بندم خیلی ها یا اسم این سرویس را نشنیده اید یا اینکه آن را فراموش کرده اید، البته حق دارید چون چند سال پیش سکته های پی در پی این سایت آن را به کما برد و از طرفی ورود و گسترش فرهنگ فید و فیدخوانی با مزیتهایی که داشت کلا بلاگرولینگ را از صحنه خارج کرد.

ولی باید بگم که این سرویس در سالیان دور خدمتهای زیادی به وبلاگستان کرده و در دنیای وب ۱ شهرتی داشت دست نیافتی در حد گوگل ریدر و تویتر و غیره که خاطراتی با آن داریم بس جالبناک. در واقع میشود آنرا گوگل ریدر وب ۱ نام برد که هر روز صبح وبلاگخوانی ما با آن آغاز میشد.

عرض کنم که بعد از دشنام ها و نفرین های بسیاری که این سرویس از طرف وبلاگ نویسان الالخصوص فارسی زبانان شنید، فعالیتش متوقف شد و خبری از آن نبود و کسی هم فکر بازگشتش را نمیکرد مخصوصا بعد از هک شدن در سال ۲۰۰۸ ، ولی چندی بعد صاحبانش تصمیم گرفتد روی نسخه دوم Blogrolling با نام BR 2 کار کنند و این شد که از ماه مارچ ۲۰۰۹ نسخه جدید Blogrolling با طراحی جدید و کدهای بهبود یافته بازگشت و خدماتش را از سر گرفت.

مشاهده سایت بلاگرولینگ
مشاهده وبلاگ بلاگرولینگ
مشاهده تویتر بلاگرولینگ

 • پاسخ
  نویسنده
  رضا

  نسخه ی جدید رو یکی دو هفته پیش تست کردم اول اینکه وحشتناک کنده دوم ظاهرا با UTF-8 مشکل داره لذا کلا در نشون دادن لینک های فارسی مشکل داره و البته فکر کنم هک های قدیمی هم که برای نشون دادن لینک ها به صورت سطری به کار می بردیم دیگه روش کارگر نیست.

  آره کنده که اونم فکر کنم بخاطر استفاده از جاوا اسکریپت باشه البته انطور که معلومه هی دارند سیستمشون رو بهینه میکنند.
  مشکل لینکها هم با یک بار ادیت کردن و دوباره نشون عنوان لینک ها درست میشه ولی در مورد هک ها چیزی نمیدونم
  بهرحال میشه این موارد رو باهاشون در میون گذاشت

 • پاسخ
  نویسنده
  کورش اسلام زاده

  البته فراموش نشود که تبلیغ هم نشان میدهد. و اگر بخواهید تبلیغها را بردارید باید دست به جیب مبارک شوید.

 • پاسخ
  نویسنده
  sheida

  این دیگر ان قدیمیه نمی شه

 • پاسخ
  نویسنده
  صادق

  دیر اومد متاسفانه :دی

 • پاسخ
  نویسنده
  زیرسیگاری

  جون حاجی چه خاطراتی داشتیم با این بلاگ رولینگ
  دمت گرم
  یاد قدیما افتادم