• Share on Google+

هرگاه شما توییتر خود را بروز می‌کنید گفته‌های شما در صفحه پروفایلتان نمایش داده می‌شود که همواره می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید. ولی هنگامیکه توییت‌هایتان از دوجین بیشتر شد برای پیدا کردنشان در صفحات قبل به دردسر خواهید افتاد.

اگر می‌خواهید دسترسی آسان‌تری به توییت‌های خود داشته باشید و یا یک پشتیبان از آنها تهیه کنید نیاز به دانلود کردن آنها دارید. برای اینکار باید آدرس زیر را در مرورگرتان وارد کنید.

http://twitter.com/statuses/user_timeline/account.xml?count=n

در آدرس بالا واژه‌ی “account”  را با نام کاربری خود عوض کنید و بجای “n”، در آخر آدرس تعداد توییت‌هایی را که می‌خواهید به عقب برگردید را بنویسید.

درصورتی که می‌خواهید همه توییت‌هایتان را دانلود کنید بهتر است تعداد کل توییت‌های خود را که در صفحه پروفایلتان نوشته است را در آدرس چایگزین نمایید.

پس از وارد کردن آدرس صفحه‌ای با فرمت XML مشاهده خواهید کرد که با انتخاب گزینه File > Save as می‌شود آن را ذخیره کرد.

حال اگر برنامه Excel در اختیار دارید قادرید فایل XMLرا وارد آن کنید تا مشاهده و جستجوی توییت‌ها آسان‌تر گردد.

در Excel به تب Data رفته و از قسمت External Data import یا XML فایل ذخیره شده را import کنید، پس از وارد شدن اطلاعات به برنامه از منوی بالا به File > Save as  رفته و با فرمت Excel workbook ذخیره نمایید.

مشاهده کردید که دانلود توییت‌ها آسان است ولی این روش یک اشکال دارد و آن اینست که هنگامیکه  شما دوباره شروع به توییت کردن می‌کنید فایل پشتیبان شما کهنه می‌شود بنابراین نیاز دارید تا دوباره از همه توییت‌های خود پشتیبان تهیه کنید که کار معقولی به نظر نمیرسد.

اگر به تصویر نگاه کنید متوجه می‌شوید که هر توییت یک  ID منحصر به خود دارد. پس شما می‌توانید با استفاده از این ID، همه توییت‌هایی را که پس از آن در توییتر فرستاده‌اید را دانلود کنید. برای این کار آدرس زیر را در مرورگرتان وارد نمایید.

http://twitter.com/statuses/user_timeline/account.xml?since_id=ID

همانند قبل باید بجای “account”، نام کاربری و بجای ID شماره‌ی آخرین توییتی که در آخرین نسخه از پشتیبان خود دارید را جایگزین کنید تا همه‌ی توییت‌های فرستاده شده پس از آن نمایش داده شود. بطور مثال در تصویر بالا ID آخرین توییت ۷۲۶۶۸۰۳۸۰۷ میباشد که برای دانولد توییت‌های بعد از آن باید از آدرس زیر استفاده کنم.

http://twitter.com/statuses/user_timeline/shahvar.xml?since_id=7266803807

همچنین شما می‌توانید از سرویس کتاب توییتر نیز بهره گیرید. با بکارگیری این سرویس قادر خواهید بود ۳۲۰۰ توییت پیشین خود را در غالب یک فایل PDF بر اساس تاریخ خورشیدی دریافت کنید. اطلاعات بیشتر

 • پاسخ
  نویسنده
  حامد صفا

  بسیار عالی!

 • پاسخ
  نویسنده
  حسين

  راهنمایی خوبی بود… .

 • پاسخ
  نویسنده
  هومن

  راه جالبی بود، ولی برای من همه ی توییت ها رو نمیاره. چیزی در حدود ۵۰۰ – ۶۰۰ تای اخر رو میاره …

  بله متاسفانه گویا چنیین مشکلی وجود داره :-/

 • پاسخ
  نویسنده
  علی

  راه خوبی بود حسن جان ولی برای من که همه‌ی توییت هام رو نیاورد!
  تا ۲۰۰ آخر رو نشون داد فقط :(

  بررسی میکنم ببینم مشکل از چیه شاید بخاطر تغییرات توییتر باشه که دیگه از این روش نمیشه استفاده کرد

 • پاسخ
  نویسنده
  حامد سعیدی فرد

  توییتر یک سری محدودیتهایی برای این کار داره، فعلاً اپلیکیشن هایی مثل کتاب توییتر که با API توییتر کار می کنند بیشتر از ۳۲۰۰ توییت رو نمی تونند دریافت کنند. امیدواریم با برطرف شدن محدودیت ها، آرشیوی از تمام توییتها رو به کاربران ارائه بدیم. ممنون به خاطر معرفی