• Share on Google+

شنیدید که میگن پیشگیری بهتر از درمانه؟! اگه از هارد درایو کامپیوتر شما صدای تق‌تق مشکوکی در میاد بهتره این ضرب‌المثل رو جدی بگیرید و سریعاً از فایلهای خود پشتیبان تهیه کنید چون احتمالاً این تق و توق‌ها صدای سمفونی مرگ هارد شماست!
خب البته همه صداهایی که از کامپیوتر در میاد نشانه دردسر نیست، مثلاً امکان داره صدا ناشی از فن‌های درون کیس باشه یا لرزیدن سیم‌ها و نامیزان بودن بدنه کیس، ولی چطور میشه فهمید چه صدایی به هارد دیسک مربوط میشه؟

Data Cent که یک شرکت در زمینه تعمیر و بازیابی هارد درایوهای معیوبه، در سایت خود بخشی داره که مجموعه‌ای از نمونه صداهایی که از اشکالات هارد درایوهای مختلف ناشی میشه رو جمع آوری کرده که با گوش دادن به اونها و مقایسه با صدایی که از هاردتون در میاد می‌تونید متوجه بشید که مشکل هارد شما چیه، تا قبل از اینکه دیر بشه از فایلها بک آپ بگیرید.

هارد درایو مهمترین بخش کامپیوتر هر کسیه و از دست دادن اطلاعات روی اون می‌تونه صدمات مالی و روحی گاهاً شدیدی به دنبال داشته باشه. توصیه می‌کنم حتی اگر فکر می‌کنید اطلاعات چندان ارزشمندی روی هاردتون ندارید باز هم هر از چند گاهی از اطلاعات مهم خود بک آپ تهیه کنید و در صورت مشکوک شدن به خرابی هارد حتماً اون رو جدی بگیرید.

 • پاسخ
  نویسنده
  Hesam

  ممنون

 • پاسخ
  نویسنده
  جواد

  جالب بود ، مخصوصاً اون قسمت که لیست صدا ها رو گذاشتید

 • پاسخ
  نویسنده
  حمیدرضا

  سلام ممنون بسیار مفید بود