• Share on Google+

هروقت دیدید که چند وقتی از تیم بلاگر فارسی خبری نیست بدانید و آگاه باشید که اون پُشت مُشت ها دارند یک کارهایی میکنند بس خفن آلود.
بعد از آزاد سازی دوباره بلاگر سید یوسف، مجتبی ستوده و وب ۳ عزیز شروع به اجرای طرحی کردند تا کاربران را از دردسرهای فارسی سازی پوسته های بلاگر برای همیشه راحت کنند و محدودیت های موجود رو بردارند.

تا پیش از این چند راه برای استفاده از پوسته های فارسی در بلاگر وجود داشت.

۱- استفاده از قالبهای پیش فرض بلاگ اسپات که البته تمام و کمال برای فارسی نویسی هماهنگ نیستند.
۲- استفاده از قالبهای آماده شده توسط تیم بلاگر فارسی که تعدادشان کم است و تنوع چندانی ندارند.
۳- استفاده از قالبهای آماده شده توسط مجتبی ستوده عزیز که شخصا آنها را برای کاربران فارسی سازی میکند.
۴- فارسی سازی توسط خود شخص که طبق این روش میتوانستید عمل کنید و البته نیاز به دانستن css و html بود.

با تمام این اوصاف باز هم کاربران در استفاده از قالبهای فارسی با محدودیت مواجه بودند؛ ولی با روش جدید تیم بلاگر فارسی بسیاری از این محدودیت ها برداشته میشود و کاربران میتوانند قالب مورد نظر خود را در عرض چند دقیقه بدون نیاز به دانش کد نویسی فارسی سازی کنند !

بچه های تیم بلاگر فارسی یک فایل CSS استاندار شده آماده کرده اند که با استفاده از آن میتوان اکثر قالبهای موجود برای سرویس بلاگر را فارسی کرد. در این روش کاربر فقط باید یک خط کد HTML را به قالب مورد نظر خود اضافه نماید تا برای فارسی نویسی آماده شود. همین ؟ بله تنها با همین کار میتوانید هر قالبی را که دلتان میخواهد براحتی فارسی کنید.

این روش یک مزیت دیگر هم دارد و آن بروزرسانی خودکار CSS است به اینصورت که وقتی کدهای CSS در آینده توسط تیم اصلاح شوند شما دیگر نیازی به انجام دوباره کارها نخواهید داشت و این تغییرات بصورت خودکار روی قالب وبلاگ شما اعمال خواهد شد.

برای اطلاع از چگونگی استفاده از این روش به مطلب آموزشی تهیه شده در مستندات بلاگر فارسی مراجعه کنید که بصورت کامل تمامی نکات لازم را توضیح داده است.

 • پاسخ
  نویسنده
  شهریار شیردل

  جالب بود میلاد جان.

 • پاسخ
  نویسنده
  حسين

  سلام…. جالبه ولی اینا هیچکدوم توی بلاگر قدیمی کار نمیدن/// و فروم های بلاگر فارسی کسی جوابگو نیست و پاسخ نمیده… بدیشون اینه؟

 • پاسخ
  نویسنده
  علی

  باید از تیم بلاگر فارسی و همینطور بلاگ آی تی لاین ( برای خبر رسانی این مطلب ) تشکر کرد ! اینجوری مشکل خیلی از بلاگ نویس ها حل میشه ! خود من به خاطر دردسر قالب توی بلاگر نمینویسم. البته هنوز تست نکردم.
  مرسی خوب بود.

 • پاسخ
  نویسنده
  محمد

  ره حلی برای فارسی سازی آسان پوسته های وردپرس وجود نداره؟
  ببخشید اینو پرسیدم،چون نمی دونم چرا به حال و روز بلاگری ها در زمینه پوسته غبطه خوردم!(البته اگه واقعا این سیستم واقعا برای بلاگر کار کنه)

 • پاسخ
  نویسنده
  مهدی

  جالب بود. هنوز تست نکردم. اگه واقعا کار کنه که باید بگم دم همتون گرم.

 • پاسخ
  نویسنده
  یوحانیز کارئین

  سلام به همه من که واقعآ نمیدونم چیکار کنم ، خیلی تلاش کردم ولی این وپلاگ من فارسی نشد که نشد خیلی خسته شدم لطفآ به من کمک کنید دوستان.

 • پاسخ
  نویسنده
  اردی

  آقا جالب ولی . . . .

 • پاسخ
  نویسنده
  عبداله

  خوب بود

 • پاسخ
  نویسنده
  mustafa

  خیلی تشکر از زحمات شما دوستان .انشالله جبران میکنیم .