• Share on Google+

قبلا هم نوشته بودم محتوایی که در تلگرام و توییتر نوشته می‏‌شن، با اینکه کیفیت بالایی دارن و بسیار آموزنده هستن، اما نمی‌شه به راحتی پیداشون کرد و دوباره به سراغشون اومد.

در حال حاضر حجم زیادی از محتوای فارسی داره روی تلگرام و توییتر منتشر می‌شه، بدون اینکه جایی در وب ثبت و ذخیره بشه. با اینکه ممکن این نوشته‌ها در چند روز اول صدها بار خونده بشن، مدتی که گذشت به فراموشی سپرده می‎شن و کسی به راحتی نمی‌تونه در گوگل اون‌ها رو پیدا و مطالعه کنه.

توییتر امکانی برای ارسال توییت‌های پیوسته و زنجیره‌وار داره که بسیاری از کاربران ایرانی از اون استفاده می‌کنن. عموم مطالبی که تحت عنوان رشته توییت در توییتر منتشر می‏‎‌شن بسیار مفید هستند و نیازه برای همیشه در جایی ذخیره بشن تا کاربرانی به غیر از کاربران توییتر هم به اون‌ها دسترسی داشته باشن و بعدها بشه به این نوشته‌ها رجوع کرد.

متاسفانه با اینکه به راحتی می‌شه این رشته توییت‌ها رو در وبلاگ یا صفحه‌ای اینترنتی بازنشر کرد، کاربران توییتر این کار رو انجام نمی‌دن.

برای اینکه نشون بدم بازنشر رشته توییت‌ها در جایی خارج از توییتر چقدر راحته، در سایت ویرگول وبلاگی به نام رِشتو ساختم تا رشته توییت‌های جالب و مفیدی که می‌بینم رو حداقل برای خودم ذخیره کنم. حقیقتا کپی و پست کردن رشته توییت‌ها در ویرگول بیشتر از ۵ دقیقه زمان نمی‌بره و کار بسیار راحتیه.

همه می‌دونیم خوندن محتوای ارزشمندی که در تلگرام و توییتر منتشر می‌شه تا چه اندازه می‌تونه به افزایش آگهی مردم کمک کنه، پس لطفا اگر عادت به نوشتن رشته توییت دارید نوشته‌هاتون رو در جایی مثل ویرگول، یا هر جای دیگه، ذخیره کنید یا به من بگید تا اینکار رو در رِشتو انجام بدم :)

 • پاسخ
  نویسنده
  حسین قربانی

  سلام
  ایده خیلی جالب و مفیدی هست.
  خیلی ممنون از اینکه ایده تون رو به اشتراک گذاشتید. مطمئنا این کار به مرور باعث غنای هرچه بیشتر فضای وب فارسی خواهد شد.
  من هم سعی خواهم کرد که این ایده رو اجرا کنم.
  موفق باشید.