• Share on Google+

من برای مسافرت معمولا ترجیح می‌دم از قبل هتلی برای موندن رزرو کنم تا زمان رسیدن به مقصد خیالم راحت باشه و نگران پیدا کردن جایی برای خوابیدن نباشم. نیازی به گفتن نداره که راحت‌ترین کار برای پیدا کردن هتل جستجو در اینترنت و سر زدن به سایت‌های رزرو آنلاین هتله که خوشبختانه در ایران چندتا سایت خوب و معتبر وجود داره.

اقامت ۲۴، هتل‌ یار، جاباما و اسنپ‌ تریپ (پین‌ تا پین سابق) از جمله سایت‌هایی هستن که در این حوزه فعالیت می‌کنن و هتل‌های اکثر شهرهای ایران رو پوشش می‌دن. از میون این چهار سایت به شخصه تجربه بهتری با اقامت ۲۴ داشتم و با اون راحت‌تر بودم؛ ولی به نظرم تو همشون اشکالاتی وجود داره که باعث می‎شه مسافر از انتخابش صد درصد راضی نباشه و از اعتمادش به سایت‌های رزرو اینترنتی هتل کم بشه.

مسئله اینه که من مسافر برای انتخاب هتلی که تا به حال به چشم ندیدم، ناچارم فقط به اطلاعاتی که این سایت‌ها در اختیار من می‌ذارن تکیه کنم و بر اساس اون تصمیم بگیرم. حالا اگر این اطلاعات درست نباشن و با واقعیت مطابقت نداشته باشن، زمانی که وارد هتل می‏‎شم احساس می‌کنم سرم کلاه رفته و احساس خوبی بهم دست نمی‌ده.

در ادامه چند نقطعه ضعفی که به نظر من در سایت‌های رزرو آنلاین هتل وجود داره رو می‌نویسم به این امید که در آینده برطرف بشن.

عدم ثبت اطلاعات دقیق هتل‌ها

همونطور که گفتم عمده شناخت مسافرها از هتل‌ها به اطلاعاتی برمی‌گرده که در سایت‌های رزرو آنلاین هتل درج شده؛ بنابراین مسافرها بر اساس ایناطلاعات هتل مورد نظرشون رو انتخاب می‌کنن. بارها دیدم که این سایت‌ها اطلاعات بعضی از هتل‌ها رو اشتباه نوشتن؛ مخصوصا تعداد ستاره‌های هتل که عامل مهمی در انتخاب هستند یا آدرس و امکاناتی که در اختیار مسافرها می‌گذارن. حتی یک بار پیش اومده بود که هتلی تعطیل شده بود ولی هنوز در بعضی از سایت‌ها امکان رزرو اتاق در اون هتل وجود داشت!

عدم امکان رزرو آنی تمامی هتل‌ها

با اینکه امکان رزرو آنی هتل‌ها نسبت به چند سال قبل خیلی بهتر شده، با این حال هنوز هم نمی‏‎شه هر هتلی رو در هر شهری به صورت آنی رزرو کرد، مخصوصا هتل‌هایی که ارزون‌تر هستن. در نتیجه اگه هتلی امکان رزرو آنی نداشته باشه، کاربر باید مدتی منتظر بمونه تا اپراتور سایت به صورت تلفنی با هتل‌دار چک کنه و بعدا وضعیت اتاق‌ها رو به مسافر اطلاع بده که آیا امکان رزرو وجود داره یا نه.

عدم استفاده از عکس‌های جدید

طبیعا هر کسی که قصد اقامت در هتل رو داره براش مهمه که بدونه فضای هتل و اتاق‌ها از نظر ظاهری و تمیزی چه وضعیتی داره. نگاه کردن به عکس اتاق‌ها و فضاهای مختلف هتل شناخت خوبی از فضا به مسافر می‌ده که می‌تونه بر اساس اون تصمیمی بگیره؛ ولی متاسفانه اکثر تصاویری که در سایت‌های رزرو آنلاین گذاشته شده مربوط به زمان افتتاح هتل‌ها هستن و به گذشته مربوط می‏‌شن به همین خاطر مسافر عکسی‌هایی رو می‌بینه که ممکنه زمین تا آسمون با وضعیت فعلی و واقعی هتل تفاوت داشته باشه.

عدم توجه کافی به بازخورد مسافرها

قطعا یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی که در انتخاب هتل‌ها تاثیرگذاره، خوندن نظرات و تجربه مسافرها قبلی همون هتل‌هاست. در همه سایت‌های رزرو آنلاین هتل این امکان وجود داره که مسافرها بتونن به هتلی که در اون اقامت کردن امتیاز بدن و نظرشون رو بنویسن؛ با این وجود بعضی از سایت‌ها به این موضوع مهم توجه کافی ندارن و از کاربر بازخوردی نمی‌گیرن. به همین دلیل وقتی به صفحات هتل‌ها سر بزنید می‌بینید که یا به اون هتل امتیازی داده نشده یا تعداد نظرات کمی ثبت شده که می‌طلبه واحد مشتریان این سایت‌ها تلاشی بیشتری برای ثبت نظرات کاربران انجام بدن.

 

 

  • پاسخ
    نویسنده
    پریسا

    رزرواسیون این سایتها کدوم بهتره