• Share on Google+

از وقتی که استارتاپ کشمون کارش رو شروع کرد، پیگیر خبرهاش هستم و تو نمایشگاه‌ها و رویدادهای مختلف به غرفه‌‌شون سر می‌زنم.

برای من جالبه که یه استارتاپ تونسته از دل یک روستا کارش رو شروع کنه و هدفش این باشه که ضمن کمک به افزایش درآمد کشاورزهای روستایی، الگوی مصرف آب رو تغییر بده و محصولی بسیار باکیفیت به دست مصرف‌کننده برسونه.

خرید از کشمون برای من تنها پرداخت پول برای زعفران نیست؛ کشمون برای من تجربه آشنایی با داستان زندگی کشاورزهای مختلفه. انگار تو بازار قائن می‌گردم، با کشاورزها خوش و بش می‌کنم و زعفرانی که می‌‌پسندم رو می‌خرم. انگار که با همه کشاورزها آشنام و به خاطر این آشنایی می‌تونم به کیفیت و خالص بودن زعفرانشون اعتماد کنم. دقیقا همین اعتمادسازی و حق انتخابه که باعث شده برای خانوده خودم و اقوام از کشمون خرید کنم و هر بار که بحث خرید زعفران می‏‌شه، کشمون رو پیشنهاد بدم.

من به عددی که کشمون برای کیفیت رنگدهی زعفران‌ها نوشته اعتماد پیدا کردم و مادرم، که از من بیشتر تجربه داره، بالا بودن کیفیت زعفران‌های کشمون رو نسبت به زعفران‌ برندهایی که تو بازار فروخته می‌‏شه تایید کردن.

تو کشمون می‌تونم انتخاب کنم که سرگل زعفران بخرم یا رشته کامل. می‌تونم ببینم زعفران هر کشاورز چه کیفیت و رنگ‌دهی داره. با کود حیوانی پرورش داده شده یا شیمایی و آیا زعفرانش تازه است یا قدیمی.

قیمت زعفران‌های کشمون اگه از بازار ارزون‌تر نباشه، گرون‌تر نیست. پس عاقلانه است پول رو به کشمونی بدم که هم از کشاورز حمایت می‌کنه، هم دغدغه مصرف آب داره، کیفیت زعفران و بسته‌بندیش بالاست و ارزون به دست من می‌رسه.

اگه دوست داشتید از کشمون خرید کنید می‌تونید از این لینک ثبت نام کنید تا هم به شما تخفیف داده بشه و هم به من.

  • پاسخ
    نویسنده
    احسان

    ایده خیلی خوبیه و البته قابل گسترش